Připravte si doma vynikající čerstvý dort s ovocným džemem

Dort s ovocným džemem a drobenkou je jistě dezert, který znáte ze svého dětství. Pokud si chcete tuto chuť připomenout, můžete si ho snadno udělat doma i dnes. Možná už jste na něj téměř zapomněli, nebo nikdo z rodiny nemá recept. A právě proto vám ho přinášíme my. A pokud jste tento dort nikdy předtím nejedli, tak byste ho zaručeně měli vyzkoušet!

Co budete potřebovat?

Skvělou zprávou je, že na jeho přípravu nepotřebujete nic složitého, ani finančně náročného. A navíc si budete muset připravit pouze pár ingrediencí. Pouhých šest surovin stačí k tomu, abyste si mohli vychutnat tento jedinečný dezert. Připravte si:

  • 130 g cukru,
  • 8 g vanilkového cukru,
  • špetku soli,
  • 310 g mouky,
  • lžičku prášku do pečiva,
  • 350 g klasického nebo hustého džemu dle vlastního výběru.

Postup přípravy

V první řadě míchejte měkké máslo a špetku soli mixérem po dobu 60 vteřin. Poté přidejte moučkový cukr, vanilkový cukr a pokračujte v míchání vysokou rychlostí po dobu 2-3 minut, dokud nezískáte nadýchané, homogenní a bělavé složení. Přidejte vejce a míchejte další 3 minuty. Postupně přidávejte prosetou mouku a prášek do pečiva. Nejprve míchejte mixérem, poté špachtlí a až nakonec rukama. Těsto musí být hladké, homogenní, měkké a snadno by se mělo rozpadat na kousky.

Těsto položte na kousek papíru na pečení a válečkem rozválejte do obdélníkového plechu o tloušťce 5 mm a rozměrech asi 30×35 cm. Při válení zajistěte okraje stěrkou. Přeneste papír s těstem na plech a na mnoha místech ho propíchejte vidličkou.

Pečte 10-12 minut, dokud okraje nezhnědnou v předehřáté troubě na 200 stupňů. Ostrým nožem upečené těsto nakrájejte na dva velké obdélníky.

Zbývající těsto dejte do sáčku a rozdrťte válečkem. Získáte drobenku.

Nakonec dejte na jeden kus těsta džem a rozetřete. Nenanášejte až do krajů.

Zakryjte druhým dílem těsta a naneste druhou vrstvu džemu.

Na vršek nasypejte připravenou drobenku a můžete si vychutnat jedinečný a velice jednoduchý dort s ovocným džemem.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]