Připravte si nakládané okurky netradičně, pouze se solí a bylinkami. Určitě vám zachutnají

Kdo by nakládané okurky neznal. Sezóna sklízení zralého ovoce a zeleniny je v plném proudu. Lidé v mnoha domácnostech horlivě zavařují kdejaké dobroty a vytvářejí i kompoty, marmelády a džemy. Velice oblíbené jsou i takzvané „kvašáky“, tedy nakyselo nakládané polní okurky. Chutnají totiž skvěle a jsou výborným doplňkem k mnoha pokrmům. Nejčastěji se nakládají s cibulí, mrkví a hořčičnými semínky. My vám přinášíme zcela odlišnou recepturu. Tyto slané okurky příjemně překvapí svou netradiční chutí, která není jen slaná, ale i jemně pálivá.

Co budete potřebovat na nakládané okurky na slaný způsob?

Než se pustíte do nakládání, připravte si následující ingredience:

  • několik malých polních okurek ze zahrádky
  • skleněnou nádobu s víkem o objemu 1 a půl litru
  • křenové čerstvé listy
  • čerstvý kopr

Dále budete potřebovat i: 6 kuliček černého pepře, pár stroužků česneku dle chuti, 1 a půl lžíce soli a také vroucí vodu.

Jak postupovat při nakládání okurek?

Okurky dobře omyjte po tekoucí teplou vodou a očistěte je od stopek. K ruce si vezměte skleněnou nádobu, která by měla být čistá a suchá (ideálně sterilizovaná) a vložte na její dno pár listů křenu, několik stroužků česneku a čerstvý omytý kopr. Následně poklaďte do nádoby několik polních okurek, opět navrstvěte bylinky a česnek. Na závěr poklaďte do sklenice zbylé okurky. Na vrch okurek vložte několik kuliček černého pepře, křenové listy, zasypte trochou soli a zalijte zeleninu vroucí vodou. Nechte tekutinu vystydnout, sklenici důkladně zavíčkujte a dejte do lednice. Pokud byste chtěli okurky ostřejší, je možné přidat do směsi i feferonky, nebo chilli papričky. Slaná a zároveň velmi pikantní chuť těchto okurek vás ohromí. Přidat můžete k zelenině zkrátka vše, co máte rádi. Okurky perfektně doplní bramborové, zeleninové i masové pokrmy. Dají se ovšem pojídat i samotné, jen tak na chuť.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]