Připravte si netradiční nakládané okurky slané a pikantní chuti: Bez nutnosti sterilizace

Tradiční způsob, jak se dělají nakládané okurky, tedy v hrnci, je poměrně dost zdlouhavý. My pro vás máme velmi praktický tip, jak snadno naložit okurky bez nutnosti použít zavařovací hrnec a ocet. Tato receptura potěší zejména milovníky pikantních chutí. Okurky na slaný způsob jsou stejně tak dobré, jako ty klasické kyselé. Jejich příprava není nijak složitá. Vyzkoušejte je, určitě vám zachutnají!

Co budete potřebovat na přípravu netradičních slaných okurek?

Než se pustíte do nakládání okurek, obstarejte si tyto ingredience:

  • několik polních okurek
  • 2 až 3 kusy křenových listů
  • pár rybízových, dubových a třešňových listů
  • 2 až 3 kusy bobkového listu

Dále si obstarejte: 2 snítky čerstvého kopru, 2 stroužky česneku, 2 kuličky černého pepře, 2 feferonky, 2 lžíce hořčičného prášku. Na přípravu solanky si připravte: trochu soli (asi 2 lžíce) a vodu.

Jak postupovat při přípravě nakládaných okurek?

K ruce si vezměte asi litr a půl až dva litry velkou skleněnou nádobu, která by měla být čistá a ideálně sterilovaná. Na její dno vložte čerstvý kopr, pár dubových, třešňových, rybízových a křenových listů, několik stroužků česneku a pepř. Poté do sklenice navrstvěte omyté a očištěné polní okurky a vše zalijte horkou solankou. Nádobu přiklopte víčkem a nechte fermentovat asi dva dny. Pokud se budete na povrchu tvořit pěna, odstraňte ji lžící.

Po dvou dnech sklenici otevřete a na vrch nasypte hořčičný prášek, pak zase zavřete, řádně protřepejte a nechte okurky odležet dalších šest hodin. Po uplynutí doby solanku z nádoby vylijte do hrnce a povařte ji. Až projde varem, opět ji vlijte do sklenice se zeleninou, dobře zavíčkujte a uložte na tmavé a chladné místo. Takto vám okurky vydrží stejně dlouhou dobu, jako kdybyste je klasicky sterilizovali v hrnci. Výsledná chuť bude velmi pikantní a zároveň i příjemně kořeněná.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]