Věnujte zvýšenou pozornost těmto příznakům, které ukazují na zvýšené riziko vzniku infarktu

Žijeme v době, kdy příliš nedbáme na své zdraví. Vlivem toho jsme náchylnější na celou řadu zdravotních problémů. Některé přímo ohrožují náš život. O jaké se jedná? Jde o infarkt. Ten už dávno neohrožuje jenom starší generaci, ale stále častěji se objevuje u mladých lidí. Jak je to možné? Důvodem je špatný životní styl.

Svému tělu ubližujeme každý den

I když si to nemusíme uvědomovat, tak svému tělu ubližujeme každý den. Jak? Jsme ve stresu, jíme nezdravá jídla, kouříme, pijeme alkohol, trpíme nadváhou až obezitou, stresujeme se a pobýváme ve špatném prostředí. Toto vše se podepisuje na lidském zdraví. Vše může vyvrcholit dokonce až infarktem. Než k takovému fatálnímu selhání dojde, může nám dát tělo několik signálů, které upozorní, že něco není v pořádku. Podívejte se na 7 z nich, které vám mohou zachránit život.

Únava

Když se zužují tepny, dostane se do nich mnohem méně krve, než je obvyklé. Vlivem toho srdce nezvládá dopravovat krev v požadovaném množství tam, kam má. Vlivem toho se může dostavit i dlouhodobá únava. A to zcela bez příčiny. I když odpočíváme a spíme, jsme unavení. Je to známka toho, že bychom měli navštívit lékaře.

Dušnost

Často u vás dochází k tomu, že buď kašlete, nebo se vám špatně dýchá? Ano, problém může být v plicích, ale stejně tak může tělo ukazovat na riziko infarktu. To proto, že ve vašich plicích není tolik kyslíku, kolik by bylo potřeba. Až lékař odhalí, co může být hlavní příčinou. Stavy dušnosti tedy není radno podceňovat. Zvláště, když jsou stále častější.

Celková slabost

Nepleťte si slabost s únavou. Pokud začnete trpět slabostí, znamená to, že vám začnou dělat problémy běžné denní činnosti, které jinak bez problémů zvládáte. Problémem může být nedostatečné prokrvení vašeho těla, s čímž souvisí distribuce kyslíku a dalších látek. Jestliže je slabost stále častější, neměli byste ji podceňovat.

Závratě

Že má někdo závrať ve výškách, to není nic výjimečného. Zde se nemusíte znepokojovat. Co ale v případě, když se u vás objeví závrať když stojíte pevně na zemi? Může to signalizovat opět nedostatek krve, která proudí vašimi cévami. Někdy se vám může při závrati jenom zatočit hlava, jindy hrozí dokonce i váš pád.

Studené pocení

Zažili jste někdy stav, kdy se vám na čele objeví studený pot? Může jít o známý příznak silné kocoviny. Pokud jste alkohol nepili,. dejte si pozor. Studený pot značí, že se tělo snaží proti něčemu bránit. Někdy může po studeném potu přijít i závrať.

Tlak na hrudi

Objevil se znenadání tlak na hrudi? Jestliže ano, už jenom to že se z ničeho nic objeví bolest je známka toho, že je na místě vyhledat lékaře. Když jde o bolest na hrudníku, rozhodně byste neměli otálet. Právě to je totiž jeden z hlavních příznaků rychle se blížícího infarktu.

Příznaky nachlazení

Že může hrozit infarkt dává naše tělo vědět i tím, že se můžete cítit jako při běžném nachlazení. Je třeba zamyslet se, zda jste mohli v posledních dnech chřipku chytit, nebo nikoliv. A pokud ani po několika dnech příznaky nachlazení neustupují, což by u klasické chřipky mělo, může to značit právě možné riziko infarktu.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]