Problémy s erekcí: Jak se s nimi vypořádat?

Fotografie: Freepik

Jde o velice choulostivé téma, málokterý muž se skutečně odváží s tímhle jít k lékaři. Dobrou zprávou však je, že si s nimi poradíte i doma. Minimálně to můžete vyzkoušet, a pokud se ani po měsících nebude nic zlepšovat, vydáte se k lékaři.

Potíže s dosažením erekce či s jejím udržením má během života doopravdy každý muž. Tohle je dobré si uvědomit. Opravdu nejste na světě sami a nemáte se za co stydět. Stydíte se snad za rýmu? Chřipku? Lupy? Erektilní dysfunkce jsou úplně stejně běžné. Jen se o nich tolik nemluví.

Proč se erektilní dysfunkce objevují?

Důvody bývají rozmanité. Možná jste jen měli těžký den a zítra bude vše v pořádku. Třeba máte složité období, jste hodně vytížení v práci, trápí vás nějaké rodinné problémy – až se to vyřeší, vrátí se i vaše sexuální výkonnost. Je tedy zbytečné se hned od začátku plašit.

Někdy bývá na vině nevhodný životní styl. Nemáte nadváhu? Sportujete? Stravujete se zdravě? Nekouříte? Nepijete příliš alkoholu? S tím vším se dá něco dělat. Jestliže cítíte, že v této oblasti máte co zlepšovat, pusťte se do toho. Výsledky samozřejmě neuvidíte hned, ale časem se věci s velkou pravděpodobností dají do pohybu.

Na vině může být i testosteron, respektive jeho nedostatečná hladina. Když v mužském těle klesne hladina testosteronu, může mít problémy s erekcí, ejakulací, libidem, vitalitou, řídne mu ochlupení, ubývá svalová hmota, pociťuje návaly horka, nespavost i podrážděnost. Jde v podstatě o takový mužský ekvivalent ženského přechodu. Řešit se dá, tady je však na místě pomoc lékaře.

S čím začít?

Určitě změnou životního stylu. Vyzkoušet se dají i volně prodejné přípravky na podporu erekce. Jsou založené obvykle na přírodní bázi jako třeba Amarex Men Complex. Ty vám pomohou užít si sex, problém však z dlouhodobého hlediska neřeší. Pokud se pokusíte změnit svůj život k lepšímu a vaše erekce se ani po měsících nebude zlepšovat, vydejte se k lékaři. Opravdu není důvod se stydět, jde o běžný problém.