Problémy s vyčištěním pánve vyřeší obyčejná sůl

Také neustále bojujete s připáleninami na pánvích a je vám líto je vyhazovat a kupovat nové? Nemusíte. Vyčištění pánve nemusí být složité. Stačí znát ten pravý postup. Není založený na používání různých přípravků na nádobí ani na tom, že je budete mýt v myčce nádobí. Postačí jenom obyčejná sůl. A to nejenom na pánvičku.

Na pánve i na vaše hrnce

Pokud je pánev dlouhodobě zašlá a nic nepomáhá, zkuste vyčištění pomocí soli. Stačí ji jenom nasypat do pánve v dostatečném množství a nechat ji působit. Následně vezměte hadřík nebo houbičku a začněte s čištěním. Zašlé nečistoty budou minulostí. Takto zbavíte špíny i to nádobí, které už několik měsíců vůbec nepoužíváte.

Stejně tak vám sůl dokáže pomoci i v případě spálenin od jídla. I tady je postup velmi jednoduchý. Postačí, když dostatek soli nasypete do pánve nebo hrnce, zalijete trochou vody a necháte pár hodin. Jakékoliv spáleniny jako zázrakem povolí. Opět postačí pár tahů houbičkou a vaše nádobí bude dokonale čisté, jako byste ho právě přinesli z obchodu.

Zkuste i další tipy se solí

Není to jenom vyčištění pánve a hrnců, na co se sůl může hodit. Opomíjet nelze třeba její využití na spálené žehlící prkno. Vyrobte si pastu ze soli a z vody a tou prkno vyčistíte, že bude opět vypadat jako nové.

Stejně tak můžete sůl použít i na vyčištění vaší vany. Stačí ji smíchat s trochou terpentýnu a vytvoří unikátní čisticí směs, díky které půjdou veškeré nečistoty dolů rychleji, než tomu bylo kdy předtím. A to včetně zašlých a zažloutlých skvrn.

Sůl však můžete v domácnosti využít také k úklidu ve chvíli, kdy vám spadne vajíčko a rozbije se. Pokud se vám to někdy stalo, víte že je to noční můra každé hospodyně. Ale nemusí být. Postačí na vejce nasypat dostatek soli, která natáhne tekutinu. Potom stačí vzít hadřík a po nečistotě nebude ani stopy. Jednoduché a funkční řešení.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]