Hřebíček v pomeranči musí být bezpodmínečně v každé domácnosti. Existuje pro to několik dobrých důvodů

Fotografie: Depositphotos

Hřebíček je koření, které v kombinaci s pomerančem dokáže dělat opravdové zázraky. Aroma, které společně vytvoří, provoní celý váš dům.

Ačkoliv je v supermarketech k dispozici celá řada aromatických osvěžovačů vzduchu, existují i mnohem úspornější a přirozenější způsoby, díky kterým může celý váš dům provonět nádhernou vůní. A právě kombinace hřebíčku a pomeranče se nabízí jako jeden z nich. Tyto lehce dostupné potraviny, které zakoupíte za pár korun na každém rohu, disponují skvělým přírodním aromatem a vy se nyní můžete seznámit s postupem, jak je jednoduše využít.

Seznamte se s „jantarovými jablkem“

Pokud vás už nebaví nakupovat předražené aromatické osvěžovače vzduchu, které jsou ve většině případech plné chemických látek, pomeranč a hřebíček se nabízí jako jedno z nejlepších řešení. Trik je jednoduchý – stačí vzít pomeranč a zapíchat do něj několik hřebíčků.

Tímto způsobem vytvoříte tzv. jantarové jablko, jehož historie sahá až do dávných dob středověku. Pokud vám ovšem pomeranč nevyhovuje, můžete ho nahradit jinými citrusovými plody, jako je například citron nebo grapefruit.

Fotografie: Freepik

Jelikož by zapíchání několika kousků hřebíčku do pomeranče bylo poměrně nudnou záležitostí, a pomeranč by vám navíc téměř ihned vyschnul, existuje lepší způsob, jak si z těchto dvou ingrediencí připravit skvělý přírodní osvěžovač, a to navíc ve vánočním stylu. Budete k němu potřebovat:

  • 1 pomeranč s tlustou slupkou,
  • 1 šálek hřebíčku,
  • koření podle vlastního výběru (například skořice nebo zázvor),
  • 1 kus pásky.

Postup pro přípravu:

  • Pomocí dvou kusů pásky vyznačte na pomeranči 4 stejné části a do každé z nich jehlou udělejte řadu těsných dírek (páska by neměla být propíchnutá). Poté do jednotlivých dírek napíchejte hřebíček – zatlačte ho do kůry tak, aby koukala pouze hlavička.
  • Vámi zvolené koření nyní nasypte na talíř a pořádně v něm pomeranč obalte – bude sice trošku zaprášený, ale výsledná vůně bude tak skvělá, že to opravdu stojí za to.
Fotografie: Pixabay
  • Nyní jantarové jablko uložte na teplé místo a nechte je sušit 2 až 3 týdny. Pomeranč během sušení nasákne skvělé vůně a zároveň nebude plesnivět.
  • Po uplynutí dvou týdnů odstraňte oba kousky pásky a nahraďte je páskou ozdobnou. Poté můžete jantarové jablko zavěsit na vánoční stromeček nebo ho můžete umístit do jakékoliv místnosti, kterou chcete provonět.

Kombinace hřebíčku a pomeranče toho přináší více

Kromě toho, že jantarové jablko ozdobí a provoní celý váš dům, může být také účinným prostředkem proti otravnému hmyzu. Pokud se tedy chcete zbavit například komárů, kvůli nimž nemůžete v noci spát, jednoduše zapíchejte několik hřebíčků do pomeranče a nechte ho na vašem nočním stolku – komáři nesnáší citrusové aroma. Jantarová jablka také účinně chrání váš domov před mouchami a moly, kteří taktéž citrusové aroma nesnáší.

Zdroj: Darling Fig

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]