Pronájem bytu v Praze, a nejen v ní: Jak sehnat dobré bydlení?

Fotografie: Freepik

Chcete si pronajmout byt? Jak jinak než v atraktivní lokalitě, levný, přitom perfektně zařízený? To může být mnohdy oříšek. Co dělat, když nejlepší nabídky jsou pryč dříve, než zvedneme telefon, či se ozveme na e-mail?

Pronájem bytu je řešení pro ty, co se nechtějí vázat

Koupit byt není levná záležitost. Někdy nemáme dostatek prostředků, jindy si nejsme jisti, jestli se chceme vázat místem, nebo nákladnou hypotékou. Pronajmout si byt nám dává svobodu v podstatě kdykoliv měnit naše plány. Mnoho lidí hledá pronájem bytu v Praze kvůli práci, přitom má nemovitost, ve které bydlí sám či s rodinou, již někde mimo Prahu. Praha proto není místo, kde bych chtěli trvale zakotvit, a potřebují pouze slušný pronájem bydlení. Najít jej však nebývá snadné.

Voláte na aktuální nabídky inzerátů? Píšete, SMSkujete a stále nic?

To nejlepší je okamžitě pryč. Na prohlídku se ani nedostanete. A nejen Praha je v tomto specifická. Pronájem bytu může být problém i v jiných atraktivnějších lokalitách. Je proto na pomoc dobré přizvat technické vychytávky. Takovou má realitní portál Reality iDnes. Chcete mít možnost na inzerát reagovat mezi prvními? Portál nabízí službu tzv. hlídacího psa. Zadáte si parametry nemovitosti, o jakou máte zájem, a na vámi zadaný e-mail vám pak chodí nabídky obratem poté, co se na portálu objeví.

Nechcete kupovat byt kvůli jeho vysoké ceně?

Jestliže preferujete pronájem bytu místo nákupu nemovitosti kvůli vysokým cenám, asi se poklesu cen nedočkáte. Odborníci na reality a finance shodně tvrdí, že důvod na pokles cen není. Takže pokud nákup nemovitosti zvažujete, lze i v tomto případě využít hlídacího psa pro prodej bytu v Praze na Reality iDnes. Máte šanci získat přehled o nabídkách prodeje nemovitostí, a nejen v Praze. Navíc budeme moci v případě zájmu na nabídky reagovat mezi prvními. Aktivní přístup při hledání nemovitosti, jak k prodeji, tak k pronájmu, je dnes nezbytným.