Byla prohlášena klinicky mrtvou na více jak 14 minut. Došlo k tomu ráno 6. května roku 2001. Teď se dělí o to, co za pět let strávených v nebi všechno viděla.
Dr. Lynda Cramer má dnes doktorát z metafyziky. Ve chvíli, kdy se k ní blížil paramedik, aby jí zachránil život, cítila se jako ve zcela jiném světě. Když ji úspěšně oživili, dokázala si vzpomenout na „pobyt v nebi”, který ji připadal jako celých pět let. Uvedla například, že viděla pohoří 30 000krát vyšší než Mount Everest. V klipu na kanále NDE Diary (Near Death Experiences) Cramer vypráví, co všechno tam viděla a nemohla vidět na Zemi.
Vnímání okolí a koule čisté energie
Samotná událost se odehrála, když žila v Americe. Pamatuje si, že šla na toaletu, a pak už si jen pamatuje jak „pluje obývacím pokojem. Vběhl tam můj bývalý manžel a dva paramedici, kteří se snažili na záchodě oživit moje tělo,“ popisuje situaci. „Necítila jsem žádný fyzický čas, prostě jsem jen plula skrze obývací pokoj.“ Dále uvedla, že pozorovala procházející lidi a všechno to sledovala z výšky, kde se nacházelo její tělo. K čemu všemu došlo pak?
Cramer si následně uvědomila, že nedýchá a netrápí ji žádné obavy stran toho, co se s ní vlastně stalo, ani koho za sebou zanechává. „Lékařská zpráva potvrzovala, že jsem byla 14 minut ve stavu klinické smrti,“ říká. Do domu vletěly modré koule a jen tak kolem bzučely. Uvnitř byla „čistá bílá energie“. Dále si vzpomíná, že stále uprostřed pole ze žlutých květů. „Pozorovala jsem hory, které byly 30 000 větší než celý Mount Everest.“
Čas, kdy bylo možné naprosto všechno
„Viděla jsem budovy a mrakodrapy. Ve srovnání s nimi vypadala celá Dubaj jako miniaturní vesnické chatičky. Viděla jsem i jezera, všechno to bylo jako obrovské panorama. Interaguju tu s lidmi, bavím se s nimi, stávám se jimi.“ Dr. Cramer dále uvedla, že během tohoto času mohla dělat jakékoli myslitelné změny. „Když jsem si přála být kachnou, tak jsem se prostě stala kachnou,“ dodala. Tohle všechno patří do kategorie zážitků blízké smrti.
Jde o zkušenost, která se vyskytuje v extrémních podmínkách a člověku mění život. Dle vědy by ale během ní neměly být možné jakékoli smyslové prožitky, jak uvádí i vědci z University of Virginia. Prožitek se může lišit člověk od člověka a zahrnuje trauma, úbytek mozkové aktivity, hlubokou anestezii nebo zástavu srdce. V mnoha případech pacienti zažívají velké pohodlí a naprostou absenci jakékoli bolesti.
Společné prvky zkušenosti blízké smrti
Stejně tak se často vyskytují pocity plovoucího těla, tedy mimotělní zkušenost. Dotyční pak vidí svoje fyzické tělo jako externí pozorovatelé. Popisují také mnohem jasnější vědomí vlastních myšlenek, vzpomínek a dalších psychických vjemů. Dr. Cramer uvedla, že její zkušenost se podobala „revizi celého života“, zvláště když se pak dívala na různé vlastní vzpomínky. Kromě příspěvku na Youtube o svém prožitku napsala i knihu.
Napište komentář