Nechali psa přivázaného před útulkem, ale nedošlo jim, že mrzne. Útulek se zprávu nejdřív zdráhal zveřejnit

Fotografie: Untitled / Creative Commons / Attribution 2.0

Krutost některých lidí ke zvířatům ještě stále nebyla vymýcena. Ví o tom své provozovatelé útulků. Jeden z nich se podělil o další otřesný zážitek.

Někteří lidé by si domácí mazlíčky opravdu neměli pořizovat. Příběhy opuštěných a týraných zvířat nejsou nijak ojedinělou záležitostí. I přes to, že v dnešní době existuje poměrně hustá síť útulků, kde se mohou o nechtěná nebo opuštěná zvířata postarat, majitelé se zvířat stále zbavují naprosto zbytečně krutým způsobem. V tomto případě dva muži úplně nedomysleli své jednání.

Přivázali ubohého psa k vratům útulku

Útulek pro zvířata bez domova v polském Wałbrzychu zveřejnil na svých stránkách podrobnosti k případu německého ovčáka, který se k nim v nedávné době dostal. Majitelé psa ho sice nenechali někde na pospas v lese, ale přivázali ho řetězem ke dveřím útulku. Tím si asi mysleli, že udělali vše, co mohli, a odešli pryč.

Vůbec jim však nedošlo, že právě panují kruté mrazy, a neobtěžovali se ani přesvědčit, zda v útulku někdo je. Jen náhodou tak pes nezůstal celou noc na krutém mrazu, bez možnosti se schovat na nějaké teplejší místo. Je tak dost pravděpodobné, že by noc nemusel přežít. Naštěstí asi po hodině přišel pracovník útulku a psa z řetězu osvobodil.

Příspěvek útulku je plný emocí

Z kamerových záznamů vyplynulo, že psa k bráně uvázali dva muži kolem půl třetí odpoledne. Útulek teď žádá očité svědky, aby jim pomohli majitele vypátrat. Za první emotivní vyjádření útulku, ve kterém se objevila sprostá slova, se majitelka omluvila. Kvůli bouřlivé diskuzi v komentářích útulek nakonec vypnul možnost přidávání komentářů.

„Dlouho jsme přemýšleli, zda zveřejnit, co jsme dnes v útulku našli. Zjistili jsme ale, že se opatření změnilo, a hledáme jakékoliv informace o tomto šmejdovi, který v tomto počasí nechal psa venku. Můžete si být jisti, že se pes k tomuto stvoření nevrátí. Chceme, aby spravedlnost posoudila, co s takovým živlem dělat. Dostávají se nám do úst ta nejhorší možná slova, jež známe. A přejeme si, aby tyto jedince někdo stejně tak nechal v nemocnici, ať se jim jejich děti v budoucnu odvděčí stejným způsobem,“ znělo v prvním příspěvku majitelů útulku.

O pejska už projevilo zájem několik lidí

Většina lidí toto jednání také odsoudila. Někteří však poznamenali, že je určitě lepší zbavit se psa takto, než ho nechat přivázaného v lese nebo ho rovnou zabít. Útulek nakonec všechny komentáře vypnul, protože někteří lidé chtěli znát identitu majitelů a jít si to s nimi vyřídit. „Kvůli emocionální bouři způsobené v komentářích, které sice dokonale rozumíme, ale vypínáme možnost komentovat příspěvek. Jakékoliv informace týkající se potenciálního vlastníka nám zasílejte do zpráv.“

Stále tak není jasné, kdo a proč psa opustil. Už v komentářích se však našli lidé, kteří byli ochotni vzít si psa do své péče. Jakmile projde zdravotnickou prohlídkou a dostane potřebná očkování, bude moci být nabídnut zájemcům. Je tak jasné, že si tento krásný německý ovčák dlouho v útulku nepobude a rychle se pro něj najde milující páneček, který se ho s radostí ujme.

Zdroj: Fakt