Chlupatí mazlíčci podle inteligence: Tato psí plemena patří mezi nejhloupější

Fotografie: Depositphotos

Některá psí plemena nejsou tou nejostřejší tužkou v penále. Ale rozhodně není žádná ostuda nějaké takové plemeno vlastnit.

Možná se vám nebude líbit, že někdo označí nějaké zvíře za hloupé. Tak v tom případě bude lepší říct, že tato plemena psů patří k těm méně bystrým. Na druhou stranu, i u lidí je to stejné. Někdo má zkrátka IQ mnohem vyšší, než jeho vrstevníci. A přesně tak je to i u psů. Každý pes je samozřejmě jiný, ale u těchto plemen je vysoká pravděpodobnost, že opravdu nebudou nejchytřejší.

Existují 3 typy inteligence

  • Instinktivní – tento typ vlastně znamená, že pes může vykonávat úkoly, které zkrátka má v krvi. K tomu patří například lov nebo pasení.
  • Adaptivní – psi se učí samostatně řešit problémy, do kterých se v minulosti dostali. Nebo třeba, když dáte venkovního psa do bytu, bude chvilku trvat, než si zvykne, ale postupem času bude spokojený i v bytě.
  • Pracovní a poslušná – tento typ inteligence vlastně znamená, že pes je schopen se něco naučit, když ho cvičí lidé. Například se naučil to, že musí nechat kočku být, jinak že je poškrábe.

Baset

Tito psi jsou známí tím, že dokáží ledacos vyčmuchat. Ale upoutat jejich pozornost a naučit je něco, to je docela oříšek. Vlastně se dá říct, že je to nemožné. Tento pes je hodný a úžasný rodinný mazlíček, ale když se ho budete snažit něco naučit, nebude to vůbec jednoduché.

Doga

Tito psi nejsou hloupí, jen se jim zkrátka nechce do učení něčeho nového. Rozhodně nebudou poslouchat někoho, koho nezná a nepovažuje ho za svého pána. Potřebuje totiž silného vůdce, který s ním bude mít velkou dávku trpělivosti.

Fotografie: Pexels

Bígl

Bígl je pes, který je velmi tvrdohlavý. Tento super pohodlný pes si zkrátka dělá to, co chce. Ten, kdo by si chtěl bígla pořídit, by měl vědět, že je velmi obtížné ho vychovat. Je to ideální rodinný pejsek, ale bude potřebovat hodně vašeho času a trpělivosti.

Pekingský palácový psík

Tento malý pejsek se může zdát jako ideální mazlík, což samozřejmě může být. Jenže je také velmi neposlušný, dominantní a nepořádný. Na druhou stranu je ale naprosto oddaný svojí rodině, kterou miluje. Svého páníčka si dokáže omotat kolem tlapky.

Bloodhound

Tohoto psa jste určitě viděli v nějakém filmu o zvířatech. V takových filmech totiž vždy hraje šerifa. On se totiž soustředí na stopování padouchů více, než aby chtěl pánovi nosit míček. Má totiž více než 230 milionů pachových receptorů, takže na nějaké „sedni“ nebo „lehni“ opravdu nemá čas.

Fotografie: Pexels

Čau čau

U tohoto psa nemůžete čekat, že se bude učit nějakým trikům. Je totiž příliš zaneprázdněný tím, že se snaží dostat do čela své smečky. Musíte být velmi silným vůdcem smečky, aby vás mohl respektovat a poté vás možná bude poslouchat. Tento pes s modrým jazykem není hloupý, jen je hodně mazaný.

Barzoj

Tento pes je až přehnaně čistotný a proto to někdy vypadá, že se více chová jako kočka, než jako pes. No, a v tom spočívá i jeho poslušnost. Viděli jste někdy kočku poslouchat na povely? Neuvidíte ani tohoto psa. Nebudete ho trénovat, pokud si nebude myslet, že jste toho hodni.

Buldok

Buldoci jsou velmi hodní psi. Jen nikdy nebudou nikoho stopovat a taky se vám nepodaří docílit toho, aby vás dokonale poslouchali. Možná ale ještě nevíte o tom, že buldoci mají od přírody ten dar, že umí jezdit na skateboardu. Opravdu, není to vtip.

Fotografie: Pexels

Basenji

Když si pořídíte tohoto psa, budete mít jistotu, že si na vás nebudou sousedé stěžovat kvůli štěkotu. Basenji totiž skoro vůbec neštěká. Raději se kouká z okna na to, co se děje, než aby se nechal trénovat, s tím na něj opravdu nechoďte.

Afgánský chrt

Když se podíváte na tohoto psa, určitě vás napadne, že musí být pyšný na svoji krásu. Jeho postoj totiž mluví za něj. Rozhodně se vám nepodaří ho vytrénovat, pokud se k němu nebudete chovat hezky. Není hloupý, jen má příliš mnoho jiných věcí, o které se může starat.

Fotografie: Pexels

Jak vycvičit tvrdohlavého psa

Pokud máte doma jedno z těchto plemen, budete muset jít na jeho výcvik pomalu a být trpěliví. Při zadávání povelů buďte velmi jasní, musí pochopit, co po něm chcete. Odstraňte vše, co by pejska mohlo vyrušit. Tréninky by měly být krátké, protože po chvíli už psa bude zajímat něco úplně jiného. Pokud váš pes nechce spolupracovat, ukažte mu pamlsek. Uvidíte, jak nadšeně bude předvádět vše, co mu řeknete. A především svého psa milujte.

Zdroj: PetGuide