Psychologický test: Co vám teď v životě nejvíc chybí? Odkryje to věc, kterou jako první vidíte na tomto obraze

psycho test

Vizuální psychologické testy mohou prozradit mnohé o vnitřních pocitech, postojích a nastavení. Tento odhaluje, co vám nyní v životě nejvíc schází.

Mnohovrstevné obrazy se často používají v psychologii. Mohou totiž odhalit záměry našeho nevědomí. Do hry zde nevstupuje logická mysl, ale spíše naše intuice a duševní rozpoložení. Pokud se budete dívat na obraz, kde je něco ošklivého a zároveň něco pěkného, pak to bude právě vaše momentální vnitřní nastavení, které si podvědomě vybere jedno nebo druhé. To však neznamená, že další den padne váš zrak opět na to stejné.

Co vás zaujme na slavném obraze jako první

S obrazovými psychologickými testy si můžete i vyhrát. Pokud se dnes dozvíte, co vám právě teď chybí, nemusí to tak platit zítra. Schválně se někdy zkuste vrátit k některému z obrazových testů a uvidíte, že po několika týdnech nebo dnech, už váš zrak zaujme jiný aspekt obrazu. Vše se neustále proměňuje. Vezměte si tedy z tohoto testu poučení pro nejbližší dny a zkuste je zařadit na chvíli do svého života.

Podívejte se na krásný obraz od Salvadora Dalího, který je pověstný svými surrealistickými a mnohovrstevnatými malbami. Zapamatujte si to, na co váš zrak padl jako první. Tedy to, co pro vás vyvstalo z obrazu nejzřetelněji. Níže si přečtěte, co vám zrovna teď schází a co byste mohli udělat proto, aby se situace zlepšila a vy se cítili lépe.

Jako první jste uviděli ženu

Uprostřed knihy se krčí zdánlivý detail, který by jiný přehlédl. Drobná žena připoutaná ke svému dítěti. Její výraz i postoj působí spíše smutně a odevzdaně. Pokud jste ji viděli jako první, tak vám ve vašem životě chybí svoboda a zároveň odvaha věci měnit. Cítíte se omezení, závislí na okolnostech i názorech druhých lidí. Nemáte chuť nebo sílu s tím něco dělat a překročit pomyslnou hranici směrem ke svobodě.

smutná žena

V mysli se zjeví odvážná myšlenka, ta je však brzy smetena ze stolu nastupujícím strachem a sen o svobodě se rozplyne. Uvědomte si, že nemusíte změnit vše hned teď naráz. Začněte postupnými kroky. Potom vás nemůže paralyzovat strach z toho, že to nezvládnete. Udělejte každý den alespoň v jedné drobnosti to, co skutečně udělat chcete a ne to, co se od vás očekává. To bude vaším prvním krokem ke svobodě.

První vás zaujala velká kniha

Cítíte se stejně jako ta velká těžká kniha plná zohýbaných stránek. Moc byste chtěli, ale ta těžkost vás zpomaluje. Momentálně vám chybí odpočinek. Jste psychicky i fyzicky vyčerpaní. Není to však záležitost, kterou napraví jedno sobotní prolenošené odpoledne. Potřebujete změnit vaše celkové nastavení k vnějšími světu. Možná máte pocit, že všechna odpovědnost leží jen na vás a bez vás se nic nepohne. Držet na svých bedrech tíhu celého světa je opravdu vyčerpávající.

Z vašeho života se vytratila lehkost, proto může trpět i váš vztahový, profesní nebo finanční život, bez ohledu na míru vaší snahy. Zkuste to na chvíli pustit z hlavy a povolit otěže. Dejte více prostor tomu, co vás baví a začněte odpočívat. A to jde dělat i aktivně, starosti však přenechte pro změnu někomu jinému.

Zrak vám padl na motýla

Je sice krásný, ale přišpendlený v knize nežije život, ke kterému byl předurčen. Možná teď procházíte hodně těžkým obdobím a máte pocit, že na vás všechno padá a to z více stran. Nic nejde podle plánu a vše se vymyká vaší kontrole. To co vám momentálně chybí je víra v dobro a spravedlnost. Ta však nikam nezmizela, jen ji pod tíhou těžkostí nechcete vidět.

Nenechte se tím udolat. I to co se zdá těžké a neřešitelné jednoho dne pomine a slunce zase vyjde. To se nemůže nestát. Neutápějte se tedy v depresi a lítosti více, než je nutné. Zkuste opět zapojit pozitivní myšlení. Pomůže vám lépe projít těžkým obdobím a podrží vás do té doby, než budete zase schopni vzít víru v dobro opět na vědomí.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*