Recept na chutné cibulové koláčky přijdou vhod jako skvělá chuťovka

Pakliže hledáte tip na chuťovku k televizi, nebo třeba na rodinnou oslavu, budou zcela jistě dokonalé tyto cibulové koláčky, které jsou vynikající jak samotné, tak s různými studenými dipy. Přesvědčte se sami a zkuste si je připravit. Příprava není nijak složitá ani zdlouhavá.

Jaké suroviny budete potřebovat na přípravu cibulových koláčků?

Před zahájením pečení si připravte tyto ingredience na těsto:

  • kilogram hladké mouky
  • 50 gramů droždí
  • lžíci soli
  • 3 vaječné žloutky

Dále potřebujete: 350 mililitrů mléka, 50 mililitrů slunečnicového oleje, několik svazků jarní cibulky, 150 gramů másla, 3 lžíce zakysané smetany a lžíci cukru.

Jak postupovat při přípravě cibulových koláčků?

Nejdříve je nutné si připravit kvásek z trošky vlažného mléka, cukru a mouky. Na teplém místě jej pak nechte nabobtnat. Mezitím si v míse smíchejte zbylou mouku, mléko, sůl, 2 vaječné žloutky a zakysanou smetanu.

Nakonec také přidejte vzešlý kvásek a vypracujte hladké těsto, které se nebude lepit. To posléze přikryjte utěrkou a dejte nechte vykynout zhruba hodinu. Po uplynutí doby těsto vyjměte z mísy a vložte na vál. Prsty si namažte olejem a z bochníku těsta utrhávejte malé kousky, do kterých zapracovávejte jemně nasekanou jarní cibulku.

Vytvořit můžete malé bochánky, nebo placičky. Až těsto kompletně spotřebujete a budete mít koláčky hotové, umístěte je na plech vystlaný pečícím papírem, pomažte na povrchu žloutkem a dejte do trouby péct na 10 až 20 minut při 200 stupních Celsia. Dobu pečení si však určete sami, podle toho, jaké máte zkušenosti se svým spotřebičem.

Servírování cibulových koláčků

Cibulové koláčky servírujte vychladlé buď samostatně, nebo například s dipem ze zakysané smetany a česneku. Skvěle budou koláčky chutnat i v kombinaci s bílým jogurtem a bylinkami. Pokud jste velký milovník masa a uzenin, do těsta je možné kromě jarní cibulky zapracovat například i malé kousky slaniny, nebo šunky. Přejeme dobrou chuť!

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]