Recept na jablečné šátečky, které jsou prakticky dietní

Hlídáte si hmotnost, ale i přesto jste dostali chuť na něco sladkého a přitom lehkého? Můžete si mírně zahřešit a zkusit tyto jablečné šátečky z tvarohového těsta, jejichž složení není nijak těžké, a tak neohrozí ani vaši postavu. Tento dezert výborně doplní šálek dobré ranní kávy, nebo čaje.

Jaké suroviny budete potřebovat k zhotovení jablečných šátečků?

Než se pustíte do pečení, připravte si tyto ingredience:

  • 1 až dvě zralá jablka
  • 250 gramů hladké mouky
  • špetku soli
  • 10 lžiček cukru

Dále budete potřebovat: mletou skořici, 100 gramů kefíru nebo bílého jogurtu a 250 gramů měkkého tvarohu.

Jak postupovat při přípravě těsta na šátečky?

Ve větší míse si s pomocí metličky nebo mixéru smíchejte kefír nebo jogurt s měkkým tvarohem, cukrem a špetkou soli. Následně do směsi prosejte i hladkou mouku a vytvořte vláčné a měkké těsto. Na řadě je příprava jablek do šátečků. Ta si oloupejte a pokrájejte na plátky, můžete v malé misce ochutit mletou skořicí a cukrem.

Zhotovené tvarohové těsto na vále vyválejte na tenký plát a rozdělte pomocí nožíku na čtverce. Do každého plátku umístěte několik kousků ochucených jablíček a zamotejte do tvaru šátečku.

Fáze pečení a servírování

Připravené jablečné šátečky vykládejte na plech vystlaný pečícím papírem a dejte péct do trouby na 15 až 20 minut při 180 stupních Celsia. Upečené jablečné šátečky z tvarohového těsta vyjměte z trouby, nechte vychladnout a před podáváním posypejte moučkovým cukrem. Ti, kteří nedrží dietu, si mohou dopřát k šátečkům třeba i kopeček čerstvě vyšlehané smetany. Hodí se však i ta zakysaná.

Kromě jablíček můžete do těsta zabalit i jakékoliv jiné oblíbené ovoce, vhodné jsou například borůvky, jahody, švestky, nebo třeba meruňky, a to jak čerstvé, tak konzervované. S těmito šátečky jistě oslovíte i kdejakou návštěvu. Přejeme dobrou chuť!