Recept na pestrý zeleninový salát s uzeným kuřecím masem, který vás potěší hlavně v letních měsících

Lehký zeleninový salát, to jsou ideálními pokrmy v teplých letních dnech. Skvěle zasytí a nezapříčiní pocit těžkého žaludku. Jsou mimo jiné ideální i pro ty, kteří si udržují svou hmotnost, nebo chtějí zhubnout. Recept na tento chutný salát s uzeným kuřecím masem si nemůžete nechat ujít. Je vhodnou variantou na rychlý oběd, nebo večeři. Doplnit jím můžete i švédský stůl v případě zahradní party.

Jaké ingredience jsou zapotřebí na salát s uzeným kuřecím masem?

Před přípravou zeleninového salátu si obstarejte:

  • 300 gramů uzeného kuřecího masa
  • 2 salátové okurky
  • 2 zralá rajčata
  • 1 papriku

Dále budete potřebovat: 125 gramů tvrdého sýru, čerstvý kopr, petržel, zelenou cibulku, sůl, pepř a majonézu.

Jak postupovat při přípravě salátu?

Uzené kuřecí maso nejprve natrhejte na malé kousky a vložte do hlubší mísy. Salátové okurky očistěte od slupky a pokrájejte na menší kostky. Pak si k ruce vezměte rajčata, která omyjte pod vlažnou vodou a rovněž nakrájejte na kusy o velikosti okurek. Na řadu přijde posléze paprika, tu omyjte, očistěte od semínek, stopky a zhotovte z ní tenčí proužky. Veškerou nakrájenou zeleninu vložte k masu do mísy.

Čerstvé bylinky jako je kopr a petržel nasekejte nadrobno a přidejte k masu a zelenině. Na závěr všechny ingredience ochuťte solí, pepřem, majonézou a důkladně vše propojte. Výborný je salát vychlazený, proto jej před podáváním můžete umístit na chvíli do lednice. Skvěle se k němu hodí jakékoliv rozpečené pečivo, ideální je například bageta, bílý chléb, nebo houska.

Různé obměny salátu

Pokud se vám na zahrádce urodila i jiná zelenina, můžete ji samozřejmě do salátu také přidat, nebo nahradit za jakoukoliv uvedenou v původním receptu. Perfektní kombinace je například i s ředkvičkami. Kromě kopru a petrželky je možné použít i koriandr, pažitku, nebo bazalku. Ochutit si pokrm můžete dle vašich preferencí. Přejeme dobrou chuť!

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]