Regály do skladů a výrobních hal musí být promyšleně navržené a poskytovat dostatek úložného prostoru

V každém skladu je bez ohledu na to, k jakému účelu slouží, vysoce důležité udržet dokonalý přehled ve výrobcích, zásobách i zboží. Zaměstnanci musí vždy přesně vědět, kam pro co sáhnout.

To platí, ať se jedná o skladovací prostory logistické společnosti, obchodního řetězce, prodejny nebo výrobního závodu. Jakmile je v regálech, policích a zásuvkách vše systematické a přehledně udržené, nedochází ke zbytečným zmatkům, časovým prodlevám ani zkáze potravin a dalších produktů s omezenou trvanlivostí. Vše by mělo mít své vymezené místo, pořízení praktických regálů se tedy firmám rozhodně vyplatí.

Regály do skladů a výrobních hal pomáhají zajistit efektivitu práce. Lze s nimi dosáhnout nezanedbatelné časové i finanční úspory

Zejména ve velkých provozech se značným počtem zaměstnanců je potřeba správně nastavit výrobní procesy a zajistit, aby prostředí umožňovalo dostatečně rychlou a plynulou práci. Samozřejmostí by měly být nejen správně rozvržené regály do skladů a výrobních hal o dostatečné pevnosti, ale také dostatek vysokozdvižných a paletových vozíků, v některých podnicích patří mezi nezbytné pomocníky i kladkostroje. Důležité je i přehledné označení jednotlivých polic, v rozlehlých prostorách se mohou hodit i směrovky, které pomohou v orientaci nejen nováčkům, ale mnohdy i pracovníkům, kteří na dané pozici působí delší dobu. V mnoha podnicích se může sortiment skladovaného zboží, zásob a materiálu v průběhu času poměrně rychle měnit.

Regály do skladů a výrobních hal mohou mít i několik pater. Zejména v takových případech je důležité důmyslné rozvržení

V menších provozovnách si někdy lze vystačit s regály, do jejichž nejvyšších polic člověk bez obtíží dosáhne. Ve větších firmách s velkým obratem se však stále častěji používají regály do skladů a výrobních hal, které sahají do výše několika metrů. V takových skladech je třeba zajistit hladký průjezd manipulační techniky, bez pomoci vysokozdvižných vozíků se nelze obejít. Před samotnou instalací regálů je proto třeba vypracovat projekt, který bude potřebám firmy dokonale vyhovovat. Dodavatel skladové techniky nabízí možnost zhotovit si návrh regálů do skladů a výrobních hal online.