Rekvalifikační kurzy účetnictví mění životy

Fotografie: Freepik

Je krásné nějaký obor vystudovat a pak se mu až do smrti věnovat. To se ale poštěstí málokomu. Daleko častěji se stane, že o dané povolání přestane být na pracovním trhu zájem, je špatně placené, případně vás prostě nakonec nebaví tolik, jak jste očekávali. Není na tom nic neobvyklého, nemusíte se stydět ani přemýšlet, zda jste neudělali chybné životní rozhodnutí. Svůj život totiž vždycky můžete změnit, nikdy není pozdě.

Dnes je změna zaměstnání daleko snadnější než kdy dříve. V České republice je velmi nízká nezaměstnanost, naopak máme nedostatek pracovníků na kvalifikovaných i nekvalifikovaných pozicích. Najít si novou práci tedy není až tak náročné, když projevíte zájem. Mnohdy navíc zaměstnavatelé nabízí, že si vás zaučí – tak zoufale potřebují posily.

Kromě toho žijeme v digitální době a díky pandemii covidu se stalo novou normou vzdělávat se online. Každý tedy může studovat po večerech či o polední pauze a naučit se něco úplně nového. Pro ty, kteří preferují vzdělávat se raději prezenčně a pod vedením odborníka, existují zase rekvalifikační kurzy.

Rekvalifikační kurz zvládnete i při zaměstnání

Rekvalifikace jsou obecně určené těm, kdo jsou bez práce, ale i lidem, kteří práci mají, nýbrž chtějí ji změnit. Jste-li vedeni jako uchazeč o zaměstnání na úřadu práce, stát vám rekvalifikační kurz včetně nákladů na dojíždění na tento kurz proplatí. Jestliže jste zaměstnaní a samovolně toužíte změnit obor, budete si muset kurz zaplatit sami. Nejde však o žádné závratné částky. Ceny rekvalifikačních kurzů se pohybují kolem deseti tisíc korun.

Při práci je zvládat lze. Obvykle probíhají o víkendech, někdy třeba v pátek odpoledne, a značná část studia stejně probíhá o samotě z domova, takže záleží jen na vás, kdy si najdete čas.

Výběru kurzu věnujte dostatek času

Podle čeho si rekvalifikační kurz vybrat? V prvé řadě podle oboru. Určitě máte nějakou oblast, která vás láká. Nutno však podotknout, že rekvalifikační kurzy jsou nabízené podle toho, co si žádá trh práce. Možná tedy nenarazíte přímo na oblast, jíž byste se rádi věnovali. V takovém případě hledejte jiné cesty, jak se v ní vzdělávat, třeba prostřednictvím online kurzů. Vždy je lepší věnovat se tomu, co vás doopravdy láká. Budete mít větší motivaci.

Pokud jde o kvalitu kurzů, určitě si pohlídejte, aby šlo o kurz s certifikátem akreditovaný MŠMT ČR. Po absolvování takového kurzu získáte certifikát, jež je vaším dokladem, že disponujete vzděláním v daném oboru. Samozřejmě si neváhejte přečíst také recenze předchozích absolventů, dnes na internetu vypátráte prakticky cokoliv, tak si za domácí úkol udělejte průzkum.

Zájem je o účetní, personalisty a marketing

Právě na tyto tři oblasti se specializuje Orange Academy, škola jazyků a účetnictví. Na nezájem o rekvalifikační kurzy si stěžovat nemůže, potvrzuje také dobré uplatnění absolventů.

Nabízí mimo jiné také rekvalifikační kurz účetnictví v Praze pro začátečníky, po jehož absolvování zvládne i člověk, který se s oborem dříve nesetkal, vést účetnictví malé a střední firmě. A proč ne zrovna tento obor? Účetní či účetního potřebují skutečně všechny firmy, nevypadá to, že by bylo možné je v brzké době nahradit strojem či počítačovým programem. Navíc jde o oblast, jež vám dává značnou volnost. Buď se necháte zaměstnat v účetní agentuře, nebo budete pracovat jako účetní na živnost. Případně se můžete stát zaměstnancem konkrétní společnosti a dělat účetnictví pouze pro ni. Pochopitelně ale záleží na tom, jestli by vás něco takového vůbec lákalo.

Rekvalifikační kurz Účetnictví u Orange Academy absolvovalo více než 6 000 zájemců, spousta z nich si zvolila společný balíček ještě s daňovou evidencí zvaný Účetnictví a daňová evidence. Orange Academy má ke kurzu zpracovanou dokonce vlastní učebnici a pochopitelně také e-learning. Moderní studium je zábava.