Romantická dovolená v Praze? Co navštívit a zažít

Pokud toužíte překvapit svého partnera a pozvat ho na originální rande v Praze, máme pro vás neobvyklá romantická místa, která si ve dvou doslova zamilujete.

Nový Svět

Zapomenutá část Hradčan se ukrývá pod mohutnými barokními hradbami, daleko od hlučných hradčanských uliček. Na jedno z nejmalebnějších míst v Praze dojdete stejnojmennou uličkou pod zdmi Černínského paláce. Místo proslulo jako bydliště tajemných osobností. V domě U Zlatého noha na adrese Nový Svět 76 žil dánský hvězdopravec Tycho de Brahe a v č. 6 měl ateliér malíř Jan Zrzavý. Ve svých dílech o místě psal Jan Neruda a Jakub Arbes jako o pražském Montmartru. Zastavte se v rodinné kavárně Nový Svět a zpět jděte přes Horní Lumbeho zahradu na severní straně Jelení ulice, kde budete pravděpodobností úplně sami.

Park Ztracenka

Místo, které bylo mnoho let považováno za ztracené, proto se mu říká Zahrada Ztracenka. Leží na Novém Městě kousek nad Albertovem. Nádherná oáza klidu v centru Prahy a vzdálená od hluku velkoměsta byla v 18. století byla původně vinicí se sadem. Park je ve stylu italské zahradní architektury známé z Toskánska. Když vystoupíte při cestě tramvají na stanici Ostrčilovo náměstí, projdete ulicí Na Slupi a Horská nahoru do kopce, najdete branku do parku. Od května do září je otevřeno od 8 do 20 hodin, po zbytek roku do 18 hodin. Pejskům je vstup zakázán. Zastavte se v restauraci Bastion Prague se skvělým jídlem překrásným výhledem na Prahu.

Žižkovská Highline

Pokud vás spíše láká ruch velkoměsta, industriální atmosféra a netradiční architektura, vyrazte na místo zvané Žižkovská Highline pojmenované po stejnojmenné atrakci v New Yorku. Dřevěné schodiště mezi Karlínem, Žižkovem a Vítkovem je z architektonického hlediska skvělou ukázkou smysluplného využití veřejného prostoru a pěšího propojení oddělených míst. Konstrukce ze smrkového dřeva se táhne nad bývalou železnicí, která už neslouží k cestování. Při procházce uvidíte svět ze zcela jiné perspektivy. Místo plné urbanistické architektury pozvedne návštěva netradiční kavárny Dark Velvet Cafe Bar & Absinth Club.

Zookoutek Malá Chuchle

Romantická procházka v chráněném přírodním území nad Velkou Chuchlí mezi srnkami, muflony, daňky, kozami, ovcemi, polárními liškami i ptactvem vás nadchne. Lesní koutek je otevřený celoročně a zdarma. Autem pojedete přes Slivenec, zaparkujete v ulici Granátová a dojdete pěšky. Vyrazit můžete i autobusem směr Zbraslav, vystoupit na zastávce Malé Chuchle a jít pěšky po žluté turistické značce do kopce. Uprostřed rezervace je kostel svatého Jana Nepomuckého, studánka s vodou s vysokým obsahem hořčíku a romantická Mariánská kaplička.

Romantické ubytování

V Praze je nespočet vhodných míst, kde lze ve dvou strávit nezapomenutelné chvíle. Vyplatí se sjednat ubytování na víkend, ale i na týden. Zlatou klasiku představuje Petřín, Zahrada Kinských nebo Květnice, Průhonický park zapsaný na seznamu UNESCO, Botanická zahrada v Troji nebo impozantní výhledy na Pražský hrad a Týnský chrám z barokních Vrtbovských zahrad poblíž Petřína. K romantickým místům patří také Františkánská zahrada, zahrady Anežského kláštera i park Sacre Coeur. Během romantické dovolené se ubytujte třeba v pokojích typu Superior, Deluxe a Suite, které i s wellness nabízí Hotel Golf na Praze 5.