Rychlé tvarohové buchty jsou vláčné, lahodné i snadné na přípravu

Klasické tvarohové buchty jsou na přípravu poměrně zdlouhavé. Pokud tedy nechcete čekat na kynutí těsta, je ideální tento jednoduchý recept na rychlé tvarohové buchty, které jsou také velice chutné. Těsto necháte jen chvíli odležet a pak už jen vykouzlíte báječné pečivo, vhodné ke kávě, nebo čaji.

Jaké ingredience potřebujete na rychlé tvarohové buchty?

Než se pustíte do práce, připravte si tyto suroviny na těsto:

  • 180 gramů másla
  • špetku soli
  • 100 gramů cukru (krupice, nebo moučka)
  • 100 mililitrů mléka

Také se neobejdete bez: 250 gramů hladké mouky, 50 mililitrů slunečnicového oleje, vanilkového cukru, kypřícího prášku. Na tvarohovou náplň budete potřebovat: 200 gramů měkkého tvarohu, 1 a půl lžíce škrobu, 2 lžíce moučkového cukru.

Jak postupovat při přípravě rychlých tvarohových buchet

Nejprve si v míse ušlehejte měkký tvaroh se škrobem a cukrem. Náplň do buchet by měla být krémovitá a hladká. Pak se pusťte do přípravy těsta. Do velké mísy vlijte mléko spolu s rozpuštěným vychladlým máslem, prosejte mouku a vsypte kypřící prášek. Z těchto surovin vypracujte homogenní vláčné těsto. Vytvořte z něj bochánek, přikryjte mísu potravinovou fólií a nechte asi dvacet minut odpočinout.

Tvoření buchet a fáze pečení

Po dvaceti minutách vyjměte těsto z mísy a vyválejte z něj na válu plát asi půl centimetru vysoký. Pak jej rozdělte pomocí tvořítka na pizzu na středně velké obdélníky, nebo čtverce. Doprostřed plátků vkládejte trochu krémové náplně a pečlivě zabalte do tvaru roličky, nebo bochánku. Jednotlivé buchty vkládejte na plech vystlaný pečícím papírem, pomazat je na povrchu můžete i rozšlehaným vaječným žloutkem a dejte péct do trouby na 30 až 40 minut při 180 stupních Celsia.

Servírování tvarohových buchet

Hotové tvarohové buchty nechte vychladnout. Pak je můžete posypat na povrchu i moučkovým cukrem. Hodí se skvěle jak na snídani, tak na svačinu k odpolední kávě. Dobrou chuť.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]