S blížícím se koncem léta péče o zahradu a rostliny zdaleka nekončí

Fotografie: Shutterstock

Léto se pomalu chýlí ke konci, dny se krátí a večery začínají být chladné a vlhké. Pomalu blížící se podzim ale rozhodně neznamená, že byste měli zanevřít na svou zahradu a věnovat jí méně péče. Září je totiž obdobím, kdy dozrávají jablka či švestky a stále existuje spoustu druhů zeleniny, které můžete vysít. 

Proto rozhodně nepodceňujte aplikaci postřiků proti plevelům a škůdcům, a udržujte i v tomto období svou zahradu v perfektním stavu.

Nedejte plevelům šanci ani na konci léta

Starali jste se od začátku léta poctivě o každý záhonek, věnovali jste péči trávníku a bojovali s plevely? Nedejte jim šanci ani nyní a používejte účinné přípravky proti plevelům, které vás zaručeně zbaví nechtěných rostlin. Víte-li, že se ve vaší zahradě objevuje konkrétní druh plevele, použijte na něj selektivní herbicid. Pokud vám ovšem zarůstá plevelem střecha či chodníček, nebojte se použít herbicid totální.

Praktický postřikovač k aplikaci postřiků i hnojiva

Abyste se zbavili i dalších škůdců, například mšic, svilušek, molic a dalších, přijde vám i na sklonku léta vhod praktický zahradní postřikovač. S jeho pomocí můžete na rostliny aplikovat účinné postřiky, ale nejen ty. Postřikovač je vhodný také k aplikování hnojiva. Díky tomu podpoříte růst listů i plodů.

Úložný prostor v podobě zahradního boxu oceníte

Nejedná se pouze o rostliny a stromy, kterým musíte dopřát s koncem léta péči. Trávíte-li již méně času na zahradě a váš venkovní nábytek zeje prázdnotou, začněte nepotřebné deky, podsedáky a polštáře uklízet. Posloužit vám k tomu může zahradní úložný box, do něhož můžete schovat věci, co sice ještě využijete, tudíž je není nutné ještě schovávat dovnitř, ale rozhodně je nepoužíváte každý den.

Začněte pozvolna s podzimním úklidem zahrady

Přestože zima je ještě daleko a není potřeba zahradu zazimovávat, není od věci začít pozvolna s podzimním úklidem. Pokud se na vaší zahradě vyskytují stromy, které již začínají ztrácet listy, najděte si čas na jejich odklizení. Bohatě postačí, pokud si jednou či dvakrát do týdne vezmete do rukou hrábě a zbavíte trávník listů a větviček. Samozřejmě se délka a častost úklidu liší v závislosti na tom, jak velkou máte zahradu a kolik stromů se na ní nachází.

Fotografie: Shutterstock

Užívejte si letních večerů, dokud to jde a nepřijde podzim. Neustále se starejte o své rostliny a stromy, zbavujte záhony plevele a pomocí postřikovačů aplikujte přípravky proti škůdcům a také hnojiva. Zároveň se pozvolna věnujte podzimnímu úklidu a udržujte zahradu v perfektním stavu. Čím více času a péče budete zahradě věnovat před příchodem jara, tím více si zjednodušíte práci příští rok.