Při renovaci kuchyně našli v podlaze starý trezor. Ukrýval hádanku za 1,2 milionu Kč, která jim zamotala hlavu

Fotografie: Benutzer Stahlkocher / Creative Commons / Attribution 2.0

Manželé rozhodně nečekali to, co nalezli v zakoupeném domě. Starý trezor v nemovitosti skrýval poklad, ke kterému se však nedostali jen tak.

Před dvěma lety se nastěhovali do nově koupeného domu a začali ho postupně renovovat. Postupovali místnost po místnosti, až došlo i na renovaci kuchyně. Když se pustili do odstraňování starého kuchyňského ostrůvku, narazili na dvířka od trezoru, který byl zapuštěný do podlahy. Vypadalo to, že se jedná o asi 20 let starý trezor s klasickým otáčecím kolečkem na kód.

Náhle se hodil podivný kód ze skřínky

Vzpomněli si, že když se nastěhovali, našli ve skříňce na léky napsaný kód. Netušili, k čemu tato nesmyslná čísla patří – a teď jim to došlo. Nebyli si sice jisti, zda je to skutečně kód k sejfu, ale rozhodli se zkusit štěstí. Po několika neúspěšných pokusech se jim nakonec podařilo sejf skutečně otevřít. A ten nebyl prázdný.

Připadali si, jako by se zastavil čas. Doslova zírali na balíčky s penězi, starou láhev s likérem a modrou knížku. Manžel měl trochu obavy, jestli mohou věci z trezoru vytáhnout. Možná byl opatřen ještě nějakou pastí, pro případ, že někdo nepovolaný sáhne dovnitř. Nic takového se naštěstí nepřihodilo, a tak si mohli všechny věci pořádně prohlédnout.

Nebyli zde jen peníze, ale i mapa k pokladu

Bylo tu v přepočtu 1 200 000 Kč. Láhev hořké whisky byla neotevřená a stále opatřená kolkem. Ukázalo se, že je z roku 1960, jednalo se tedy o prvotřídní a velmi vzácnou láhev. Modrá kniha byla také velmi zajímavým nálezem. Už titul knihy – Průvodce pro zmatené – je skutečně zaujal. Jejím autorem byl E. F. Schumacher a vyšla roku 1977.

Fotografie: Freepik

V knize byla založená fotografie známého herce Gregory Pecka. Když si knihu důkladně prohlédli, zdálo se, že jsou zde nějaká zvláštní vodítka, a to na stránkách 1, 7, 11 a 14. Z druhé strany fotografie pak bylo napsáno: „Mám knihu, kterou si musíš přečíst, vyznačil jsem zde několik klíčových pasáží. Tvůj přítel Vincent.“

Na straně 7 byla mapa Arizony, o které se původně domnívali, že se jedná o pouhou záložku. Pak si však všimli, že na mapě je křížkem vyznačené město Mesa. Přímo v knize na straně 7 pak našli podtrženou pasáž, jež naznačovala, že mají hledat v mapě. Našli další založenou fotku se starým domem a stromy. Vyznačená pasáž pak v knize říkala: „Zde leží tak plodně výsledky.“

Neznámé místo musí teprve najít

Na další fotografii se starým domem pak bylo připsáno: „Kde se z jednoho stromu stávají tři.“ Všechny tyto nálezy vypadaly jako nějaká cesta k pokladu. V trezoru byla ještě kartička k oblíbené hře Bingo se 3 čísly v kroužku. Vzhledem k tomu, že tento sejf byl také na tři čísla, manžela napadlo, že modrá kniha a čísla na Bingo kartičce odkazují k jinému sejfu. Kde by mohl být schovaný, však zatím netuší.

Pokud se ozve majitel pokladu, nechají mu peníze. Láhev whisky by si však rádi ponechali jako nálezné. Příběh tohoto trezoru možná bude v budoucnu pokračovat. Nejdříve však manželé musí přijít na to, kde stojí dům, který je zachycený na staré fotografii. Zde by pak u stromu se třemi korunami mohl být poklad uložen. Zvědavost jim určitě nedá spát, a tak budou pátrat i nadále.

Zdroj: Fakt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*