Sekaná s vejci ukazuje na zajímavou možnost využití mletého masa

Zapomeňte na klasickou sekanou. Existuje totiž mnohem zajímavější možnost využití mletého. je to sekaná s vejci. Ta zaujme jak svou chutí, tak i svou poměrně jednoduchou přípravou. Podívejme se společně jak na ni. I když se vám daná kombinace může přece jenom jevit jako zvláštní, doporučujeme ji vyzkoušet. Až ochutnáte, bude vám jasné proč.

Připravte si tyto ingredience

Sekaná s vejci zaujme svou chutí. Tedy pokud dáte na náš recept a využijete správné ingredience v požadovaném množství. A o jaké se jedná? Potřebovat budete přesně toto:

  • 50 dkg mletého masa
  • 1 syrové vejce
  • 3 uvařená vejce
  • 15 dkg strouhaného sýra
  • 2 dcl zakysané smetany
  • Sůl a pepř

Nejprve připravte mleté maso

Postup je stejný, jako když děláte klasickou sekanou. Mleté maso je třeba důkladně rozmělnit, osolit, opepřit a také k němu přidat vejce, díky kterému se daná směs dokonale spojí. Jakmile jste s chutí a s konzistencí spokojeni, již můžete maso rozprostřít do menšího pekáče. Olej ani pečicí papír nebude potřeba, jelikož mleté maso samo pustí dostatek tuku a tak rozhodně nedojde k připalování.

Na maso dejte ostatní suroviny

Jakmile je mleté maso rovnoměrně rozprostřeno v pekáči, již můžete použít ostatní suroviny. Vezmete vařená vejce která rozpůlíte na polovinu a poté je rovnoměrně pokladete na směs masa. Následuje využití zakysané smetany, kterou bude vaše sekaná s vejci rovnoměrně potřeba. Na závěr vezmete nastrouhaný sýr, kterým vše důkladně a opět rovnoměrně posypete. Tím máte vše připraveno.

Nyní do trouby

Když máte vše připraveno, už zbývá jenom poslední fáze, kterou je vložení pekáčku s připravenou sekanou s vejci do trouby. Ta by měla být rozehřátá na klasickou teplotu, kterou je 180 stupňů Celsia. Při této teplotě pečte po dobu zhruba 30 – 45 minut, podle toho jak silná vrstva masa je. Jakmile je vše upečeno, můžete vyndat a ihned servírovat. Hned po prvním soustě nám jistě dáte za pravdu v tom, že daný recept skutečně nemá chybu. Souhlasíte s námi?

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]