Servírka dostala los místo spropitného. Vyhrála 229 milionů korun, ale ze života se jí stalo peklo

Fotografie: Depositphotos

Výhra v loterii je snem mnoha lidí. Může se však stát i noční můrou. Přesvědčila se o tom servírka, která by se možná raději peněz vzdala.

Přijít naráz k velké částce peněz je lákavá představa. Koupíte si nový dům, auto a v práci už vás nikdo neuvidí. Takové vyhlídky měla i Tonda Dickerson, ani ve snu ji však nenapadlo, čemu bude muset kvůli výhře čelit. Její život se skutečně na nějakou dobu změnil k lepšímu, pak ale vstoupila do hry závist lidí, včetně těch nejbližších.

Milionový los

Je to příběh jako z pohádky. V neděli 7. března v roce 1999 tehdy třicetiletá servírka Tonda Dickerson obsluhovala hosty v restauraci jako obvykle. Netušila, že ten den se jí navždy změní život. Edward Steward si totiž zašel dát kávu do restaurace a Tonda ho s úsměvem obsloužila. Neměl u sebe drobné a tak místo spropitného dal servírce los do loterie. Tehdy ho ani ve snu nenapadlo, že los je milionový.

Fotografie: Depositphotos

To vyšlo najevo o týden později při slosování ve floridské loterii. Tonda vyhrála nejvyšší výhru, celých 10 milonů dolarů. To je částka, která by ji mohla zajistit po zbytek života. Nakonec se Tonda po poradě s finančním expertem rozhodla, že si výhru rozdělí do třiceti ročních splátek. Každý rok tak měla dostat 375 tisíc dolarů. 

Závist světem vládne

Byl by to krásný konec příběhu o tom jak rozvedená samoživitelka ke štěstí přišla. Bohužel si spokojených a bezstarostných chvil dlouho neužívala. Mnoho lidí ji samozřejmě výhru závidělo a někteří se rozhodli si kousek ukrojit také pro sebe. Brzy tak Tonda čelila několika žalobám. Bývalí kolegové, bývalý manžel, Edward Steward a dokonce i finanční úřad, ti všichni měli pocit, že mají na výhru také nárok.

Její kolegové argumentovali tím, že kdokoliv ten den mohl Stewarda obsluhovat. Soud jim skutečně dal částečně za pravdu a toto vyrovnání přišlo Tondu na celé tři miliony dolarů. Původní majitel losu se tehdy musel tlouct do hlavy, když zjistil, o kolik peněz se připravil. Snažil se  přesvědčit soud, že s Tondou uzavřeli ústní dohodu. Pokud los vyhraje, měla mu koupit nový náklaďák. Stewardovu žádost však v roce 2002 soud zamítl pro nedostatek důkazů. 

V ohrožení života

To byla pro Tondu úleva. Bohužel tu byl ještě bývalý manžel. Ten se se soudy ani neobtěžoval. Vzal si Tondu jako rukojmí a se zbraní v ruce po ní požadoval peníze. Jí se však podařilo mu zbraň vzít a při potyčce ho v sebeobraně střelila do hrudníku. Exmanžela odvezla záchranná služba a nakonec se jej lékařům podařilo zachránit.

Fotografie: Depositphotos

Posledním, kdo po ní požadoval peníze byl finanční úřad. Přestože daně z výhry měla zaplacené, úřad žádal další 1 milion dolarů, protože daňové podmínky se mezi tím změnily. Soud však dal za pravdu číšnici. Přišla o mnoho nervů i peněz kvůli soudním tahanicím. Uběhlo více než třicet let, většinu peněz už utratila a v současnosti pracuje v kasinu v Mississippi. Stála by vám taková výhra za to?

Zdroj: AL

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]