Žena vyhrála doživotní rentu v loterii. Svou nepozorností o ni však málem přišla

Fotografie: Santeri Viinamäki / Creative Commons / CC BY-SA

Šťastná výherkyně se díky loterii dočkala velké životní změny. Zapomněla si však zkontrolovat tiket a téměř propásla stanovenou lhůtu na uplatnění výhry.

Newyorská loterie byla založena již v roce 1967. Tikety si mohou zájemci koupit na několik různých her. Výhry se tedy mohou lišit. Genine Plummerová si vsadila ve hře Cash4Life, tedy „peníze pro život“. Výherce této hry se může těšit z doživotní renty, která ho bohatě zajistí. Genine však svůj tiket zapomněla zkontrolovat a to, že vyhrála, zjistila až téměř po roce.

Na uplatnění výhry měla už jen několik dní

Také si občas rádi vsadíte nebo koupíte los? Možná není tak neobvyklé, že pak jednoduše zapomenete zkontrolovat, jestli jste něco vyhráli. A přesně to se stalo i této šťastné výherkyni, která si v loterii vsadila již 26. května 2022. Téměř celý rok pak ale její los ležel doma bez povšimnutí a ona neměla nejmenší tušení, že už mohla dávno pobírat pravidelnou týdenní rentu.

A ta rozhodně není k zahození. Do konce života bude Genine vypláceno 1 000 dolarů týdně, což je přibližně 23 000 Kč. Jistě by ji mrzelo, kdyby zjistila, že propásla lhůtu na uplatnění své výhry. Genine se později svěřila, že 11. května letošního roku v televizi náhodou zaslechla upozornění o nevyzvednutých výhrách, jejichž platnost bude již za pár dní anulována.

Fotografie: New York Lottery

Výherkyně sází v loterii i nadále

Řekla si tedy, že pro jistotu zkontroluje všechny své tikety. Když zjistila, že je výherkyní doživotní renty, zůstala v naprostém šoku. Naštěstí stačila výhru uplatnit a po zdanění jí tak bude do konce života vypláceno přibližně 750 000 Kč ročně. V tomto typu hry si mohla ještě zvolit variantu v podobě jednorázového vyplacení 1 milionu dolarů (více než 21 milionů korun).

Ještě lépe se však má výherce hlavní ceny, který dostává doživotní rentu v podobě 1 000 dolarů denně. Genine si však jistě nestěžuje, za výherní tiket totiž dala pouhé 2 dolary (asi 40 korun). Všem loterijním nadšencům vzkazuje: „Jsem ze všeho v šoku a ohromena. Pokračujte v hraní jako já a kontrolujte si lístky jako já, zvláště pokud jich máte hodně.“

Zdroj: Upi

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]