Skrytá nebezpečí veřejných toalet. Vyvarujte se chyb, které mohou ohrozit vaše zdraví a dělá je většina lidí

Fotografie: Depositphotos

Návštěva veřejných toalet nikdy není příjemnou záležitostí. Když ovšem člověk musí, tak musí. V takovém případě je potřeba dodržovat určitá pravidla.

Pravděpodobně také patříte mezi ty, kteří se děsí návštěvy veřejných toalet. Jsou využívány velkým množstvím kolemjdoucích a nejsou zrovna tím nejpříjemnějším místem, kam usednout a vykonat potřebu. Ale co má člověk dělat, když zkrátka musí. V tomto případě může být velice užitečné znát opatření, která je potřeba přijmout, abyste se ochránili před útokem bakterií a mikrobů, jež se na tomto místě vyskytují skutečně hojně.

Rizika návštěvy veřejných toalet

Největším rizikem návštěvy veřejných toalet je především infekce spojená s větším množstvím bakterií a mikrobů. V tuto chvíli záleží, jakou má člověk imunitní a mikrobiální obranu, aby těmto útokům mohl čelit. Na co bychom si měli dát velký pozor, je především splachování. Na veřejných toaletách více než kde jinde dbejte na to, abyste před spláchnutím nejdříve přiklopili prkénko.

Fotografie: Pixabay

Spláchnutím totiž mohou vyletět kapičky, které kolonizují nerezové povrchy na toaletách a dokážou se rychle šířit ze záchodového prkénka na dveře, držák toaletního papíru, podlahu i kliku. Vzhledem k tomu, že nedokážeme kontrolovat chování ostatních, musíme dbát na to své. Ve skutečnosti vše, co můžeme dělat, je dodržovat základní hygienická pravidla a pokusit se podniknout následující kroky, které by nám o to více mohly pomoci zabránit zdravotním problémům v důsledku návštěvy veřejných toalet.

Příliš dlouho se nezdržujte

Jinak řečeno, vykonejte potřebu a jděte. Jak jsme si výše řekli, bakterie a mikroby se rychle šíří. I když nejsou na první pohled vidět, věřte, že kabina toalety je plná těchto nástrah, zvláště po dalším a dalším spláchnutí. Proto se snažte co nejrychleji vykonat potřebu a jít. Opět nezapomeňte přiklopit před spláchnutím záchodové prkénko.

Fotografie: Pixabay

Po použití toalety si nezapomeňte umýt ruce. I když vám tato činnost přijde jako samozřejmost, věřte, že ne každý si po návštěvě toalety umyje ruce. Je to nezbytné, abychom se chránili před viry a bakteriemi, které nás obklopují. Dodržujte dobu alespoň 20 vteřin a vždy použijte mýdlo.

Nedotýkejte se kohoutku holýma rukama

Jakmile si domyjete ruce mýdlovou vodou, nedoporučuje se zavírat kohoutek čistou rukou. Použijte papírovou utěrku nebo loket. Na baterii sahá značné množství lidí bezprostředně poté, co opustí kabinku, proto je toto místo velice náchylné na výskyt mikrobů a bakterií.

Fotografie: Pixabay

Stejně tak se vyhněte vysoušeči rukou. Viry a bakterie cirkulují ve vzduchu, proto je vhodné použít papírové utěrky nebo vlastní kapesníky. Není-li jiná možnost, nechte si ruce volně uschnout. Pro kliku u dveří platí stejná pravidla jako pro baterii u umyvadla. Nesahejte na ni holýma rukama, použijte kapesník, popřípadě se snažte otevřít dveře jiným způsobem, například loktem.

Nepoužívejte na veřejných toaletách telefon

Spousta lidí používá mobilní telefon na své vlastní toaletě, ale divili byste se, kolik z nich to dělá i na veřejných záchodech. Mobilní telefon je však živnou půdou pro bacily a viry. Cokoli, čeho jste se dotkli, jste přenesli na displej telefonu, kterého se budete dotýkat po zbytek dne, a dokonce jej přikládat i k tváři. Nevytahujte jej z kapsy nebo tašky, dokud neopustíte veřejnou toaletu.

Zdroj: Health

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]