Mozek je část našeho těla, která pracuje neustále a to dokonce i ve chvíli, kdy spíme. I přesto je dobré jej čas od času trénovat, posloužit nám k tomu mohou například vizuální hádanky.
Hádanky, které jsou zaměřené na náš pozorovací talent a smysl analyzovat věci, jsou pro náš mozek velmi dobré. Dokáží jej totiž zaměstnat jiným způsobem, než jej zaměstnáváme celý den. Právě takto mířené hádanky nám pomohou zapomenout na stres z celého dne a je paradoxní, že i když při nich náš mozek musí pracovat, během jejich řešení si odpočine.
Pohodlně se usaďte a podívejte se na obrázek
Jednou takovou optickou iluzí je i fotografie, na které je velké množství kamenů. Na první pohled na ní není nic neobvyklého, přesto se jedná o záludnou hádanku, se kterou si ne každý poradí. Cílí nejen na naši schopnost analýzy, ale také smyslu pro detail. Právě v detailu je totiž skryto řešení celé této hádanky, kameny totiž nejsou tak obyčejné, jak se na první pohled zdá.
Naopak, je v nich ukryto něco, co by jen málokdo čekal. Problémem při řešení ale často bývá, že se začneme soustředit na naprosté detaily a hledat řešení mezi kameny. Řešení této hádanky je ale mnohem jednodušší. Abychom dokázali najít skrytou tvář, která se mezi kameny ukrývá, je naopak zapotřebí se uvolnit, vyčisti si mysl a na obrázek se zadívat s klidnou hlavou a myslí.
Řešení je jednodušší, než se na první pohled zdá
Pokud se nám hlavu nedaří na obrázku poznat, znamená to pouze to, že jsme zvyklý až moc analyzovat. Na to, abychom se soustředili na detaily, je využívána jiná část mozku, než kterou potřebujeme při zaměření na celek. A to je jeden z hlavních důvodů, proč některým lidem dělá problém tuto hádanku vyřešit. Mnoho lidí také dokáže znervóznit fakt, že na řešení této hádanky je limit 15 sekund.
Nejtěžší optická iluze boří internet: Najít 16 kruhů mezi obdélníky zvládnou jen vysoce inteligentní lidé
A to je další místo, na které tyto vizuální hádanky cílí. Velmi často jsou proto v poslední době využívány také při pracovních pohovorech, jednoduše se díky nim dá ověřit, jak pracujeme pod stresem. Pokud nám totiž někdo dá časový limit na řešení určitého problému, zapojíme automaticky tu část mozku, kterou jsme zvyklí používat nejčastěji.
Napište komentář