Sledujte emocionální okamžik neslyšícího dítěte, které poprvé slyší své rodiče

Novorozenci sbírají prvenství v různých disciplínách – první pohled, první krmení, poprvé v autosedačce. Ale pro Archera Ruize přišlo nejdůležitější prvenství ve chvíli, kdy mohl poprvé slyšet hlasy jeho rodičů. To se stalo o něco později, než se očekávalo. Taryn a Drew Ruiz zjistili, že jejich syn se narodil s trvalou středně těžkou až těžkou bilaterální ztrátou sluchu, když mu byly jen tři týdny.

Jednalo se o devastující diagnózu, ale díky moderním technologiím mohla být napravena s pomocí sluchadel. Bylo to dlouhé dvouměsíční čekání, ale sluchadla, která by umožnila Archerovi slyšet zvuky poprvé, byla konečně připravena, aby mu je rodiče mohli zavést.

S vědomím, že by změnili život syna, rodiče Archera požádali o pomoc dva prarodiče, aby tuto příležitost natočili. Zpočátku proces fyzického přizpůsobení – uvedení zařízení do malého Archerova uší nepůsobilo, že by dítě bylo velmi šťastné.

Jakmile sluchadla zapnuli, Archer mlčel. Jeho maminka začala křičet, „Archere, Archere. Chlapec byl pochopitelně ohromen. Dokážete si představit, jak zvláštní musí být poprvé slyšet a zpracovávat zvuk?

Brzy se však Archerův šokovaný výraz proměnil v úsměv, který je tak veliký, že mu zabírá celou tvář. „Slyšíš nás, chlapečku?“ Zeptá se jeho otec. Jak pokračuje mumlání jeho rodičů, Archer vypustí se začne smát.

Tento velmi emociální moment můžete sledovat také na videu. Jak video pokračuje, můžete slyšet kombinaci smíchu a pláče v pozadí. „Tohle je ten nejúžasnější den vůbec,“ říká Drew, když začíná zpívat synovi píseň. Také se chichotáme a otíráme slzy, takže musíme s Drewem souhlasit. Nikdo však není šťastnější než Archer, který se díky svým zbrusu novým sluchadlům stal mnohem šťastnějším dítětem.