Vyrobte si slušivý kabátek na box s papírovými kapesníky. Není to nic složitého!

Sychravé počasí sebou přináší zvýšenou spotřebu kapesníků. Neexistuje snad domácnost, kde se nenajdou papírové kapesníky. Ty se hodí nejen na smrkání, ale na setření kolečka, které vytvořil hrnek s čajem, různé ťapky od dětí a další drobné úkony. Kapesníky mohou být kdykoliv po ruce a navíc ještě zaujmout roli dekorativního doplňku.

Nedávno jsem dokončila háčkovaný ubrus a krabice s papírovými kapesníky, která stojí na stole, kazila celkový dojem. Proto jsem rozhodila sítě po internetu a hledala inspirace, jak box na kapesníky udělat „pěknější“. Naštěstí mi zbylo dost háčkovací příze a tak k ubrusu vznikl ještě i kabátek na krabici, která v sobě ukrývá potřebné kapesníky. Přináším vám pár nápadů, které jsem při hledání našla.

Romantický box na kapesníky

Pokud se vám nepovede samo o sobě koupit zajímavý box na kapesníky, stačí použít kousek balicího papíru, tapetu, ubrousek, pohlednice, barevný papír a prostě jej na krabici přilepit. Na zdobení můžete použít korálky, papírové nebo látkové kytky, krajky, motýlky. Mnohé ozdoby nemusíte ani sami vyrábět, protože se dají koupit již hotové a největší výběr bude v obchodech s galanterií nebo obchodech s pomůckami pro umění.

Látkový box na kapesníky

Pokud vám zbyla doma látka stejná, jako je ubrus, prostírání, závěsy nebo dekorační polštáře pak bude taková krabice vkusným doplňkem. Pokud nic z toho nemáte, vůbec to nevadí. V novém kabátku bude krabice na kapesníky tak či tak zajímavým doplňkem stolu, police či komody.

box na kapesníky

Háčkovaný box na kapesníky

A konečně se dostávám k háčkování a určitě mi dáte za pravdu, že vypadá moc hezky. Obal vám zůstává a vždy koupíte pouze stejnou krabici s novými papírovými kapesníky, kterou vsunete dovnitř. Ať už si vyberete jakýkoliv způsob zkrášlení papírového boxu, vždy se jedná o vkusný dekorativní předmět, který má i své praktické stránky.

Obrázky: flickr