Sousedka rozdělila paletu na 3 kusy, jakmile nám ukázala výsledek tak ji záviděla celá vesnice

Palety se poslední dobou těší velké oblibě, neboť jsou za levný peníz vykupovány, a poté přeměněny na různý nábytek či dekorace. Vyrobit se z nich dá úžasný nábytek do interiéru i exteriéru. Ať už křeslo, stůl, pohovka nebo dokonce celá kuchyňská linka, šatní skříň, obývací stěna a další. Každý zručný kutil už určitě zkusil z palet něco vyrobit. Pokud jste to zatím nezkusili a víte o nějaké paletě, která se jen tak zbůhdarma někde válí, pak hurá pro ní.

Máme pro vás skvělý tip na výrobu kontejneru, pro pěstování jahod. Dřevěné truhlíky (kontejnery) stojí většinou dost peněz, tento vás může vyjít levně, zabavíte se a ještě si vyrobíte něco originálního. Kladem je, že paleta je dřevo, tudíž přírodní materiál, šetrný k životnímu prostředí. Pokud máte možnost sehnat si palet více, pak lépe pro vás. Takových truhlíků si můžete vyrobit více – nejen na jahody. Jak tedy takový truhlík z palet vyrobit?

Postup práce

  • Nejdříve si musíte paletu rozřezat na 3 díly

  • Dalším krokem je rozebrání desek, paleta je dvojitá, takže díky tomu získáte materiál

  • Jakmile máte hotovo, složíte tři díly – dno, dlouhé boční strany a z materiálu, který vám zbyl po rozebrání desek nařežete i krátké bočnice

  • Použít musíte buď dostatečně dlouhé hřebíky nebo vruty do dřeva

  • V závěru přiděláte ke kontejneru ještě i nožičky, díky tomu bude ze spodní části proudit vzduch, bude mít kam přebytečná voda odtékat a zamezíte tak plísním

  • Do kontejneru můžete vložit přírodní vložku nebo slámu, která zamezí, aby zemina vypadávala skrze otvory

V truhlíku nemusíte pěstovat pouze jahody, klidně do něj můžete zasadit zeleninu, bylinky nebo okrasné květiny. Čemu bude truhlík z palet sloužit, záleží pouze na vás. Kontejner můžete nechat přírodní nebo nabarvit libovolnou barvou. 

Postup na sázení jahod 

Obrázky: viraltales