Špagety carbonara podle malého prince George jsou snadné, rychlé a velice chutné

Světově proslulý šéfkuchař Aldo Zilli nedávno sdílel velice zajímavou informaci o britské královské rodině. Nejstarší syn Kate a Williama, princ George, se ukázal jako vášnivý milovník italské kuchyně, zvláště špaget carbonara. Domácí těstoviny carbonara od královské rodiny se sice s jídlem italského kuchaře nemohou srovnávat, ale přesto jsou vynikající a my vám dnes prozradíme, jak si je doma uvařit, abyste i vy potěšili své chuťové buňky.

Oblíbené jídlo královské rodiny

Aldo Zilly se setkal s princem Williamem při charitativní akci. Tam se ukázalo, že mladý George zbožňuje špagety carbonara a mohl by je jíst každý den.

Kate tento pokrm moc ráda připravuje, je totiž velmi jednoduchý a dětem skutečně chutná. Druhým populárním jídlem je pizza. Děti milují, když mohou připravovat speciální těsto na pizzu a zašpinit si ruce.

Domácí carbonara

Existuje spousta receptů na výrobu těstovin carbonara. Podělme se tedy o ten nejjednodušší dle našich možností. Budete potřebovat:

  • 400 g špaget
  • 100 g parmezánu
  • 100 g slaniny
  • 3 žloutky
  • 150 ml smetany
  • 1 stroužek česneku
  • sůl a pepř
  • petrželku

Chcete-li vytvořit hladkou krémovou omáčku, musíte nejprve nastrouhat parmezán na jemném struhadle. Poté jej smíchejte se smetanou a žloutky. Přidejte sůl a pepř a pečlivě míchejte. Špagety si uvařte ve slané vodě. Nejlépe uděláte, když si těstoviny vyberete z tvrdé pšenice, pak budou al dente, takzvaně na skus.

Než se těstoviny uvaří, nakrájejte si slaninu na malé proužky, stejně tak si najemno nasekejte česnek. Slaninu opečte bez oleje, slanina je dost tučná na to, aby pustila tuk. Stačí jen pár minut. Následně přidejte česnek a špagety společně se smetanovou omáčkou. Vše důkladně promíchejte.

Nechte špagety v pánvi ještě pár minut a poté podávejte. Na vrch nasypte trochu strouhaného sýra a petrželky. Pamatujte, že carbonara je jídlo, které se jí ihned, ohřívané není tak dobré.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]