Stačí cement, gumová rukavice a vznikne zahradní dekorace, která nahání strach

Svět je plný bláznivých nápadů, které mohou na první pohled působit poněkud bizarně. Příkladem je i tato zahradní dekorace. Co by to bylo ale za svět, kdybychom si nedokázali trochu osvěžit, zpříjemnit a pobavit se jim. Nejen sebe, ale i přátele, známé a třeba i sousedy. Věřte tomu, že následující nápad Vám přinese jistě plno obdivu a zároveň i mnoho rozporuplných reakcí. Jednoduše, pohled na tento nápad dokáže pořádně vyrazit dech.

Báječná a bláznivá dekorace

Myšlenka je naprosto jednoduchá. Stačí vzít obyčejné gumové rukavice, nalít do nich cement, počkat dva dny, potom je odříznout a s trochou úpravy vytvoříte opravdu báječnou dekoraci, kterou můžete pobavit, nebo i vyděsit spoustu lidí. Tento nápad se bude báječně hodit jako zahradní dekorace, domácí dekorace, nebo také jako dárek.

Realizace nápadu je jednoduchá

Nyní Vám popíšeme, jakým způsobem tento nápad zrealizujete, co vše k tomu budete potřebovat, a jakým způsobem ho budete moci využít. Vše je to velmi snadné, takže se nemusíte bát, že byste to nezvládli. Pro přípravu budete potřebovat již zmíněné:

  • gumové (latexové) rukavice – běžně k dostání v obchodech
  • cement – takový, který se běžně používá třeba při opravách zahrady či bytu

Dále se pak bude hodit samozřejmě kýbl s vodou a zahradnické náčiní (lopatka) pro případ, že budete zahradnicky více kreativní.

Postup přípravy

Jako první krok je důležité, pořádně si umíchat cement s pomocí vody a lopatky. Pokud nevíte, jak se s cementem pracuje, na internetu je mnoho rad a informací. V druhém kroku je důležité namíchaný cement vložit do rukavic tak, aby zaplnil celý jejich objem. Nechte ho tam prostě roztéct, aby se dostal i do konečků prstů.

Cement v rukavicích nechte schnout dva dny a potom odřízněte horní část, tak že by Vám měla zbýt pouze část zápěstí. V dalším kroku použijte sekundové lepidlo, jehož prostřednictvím můžete ztuhlé rukavice mírně upravit do Vámi přijatelné polohy (například ohnout prsty, vytvořit z dlaně vaničku atd.)

To je všechno. Nyní už můžete do připravených dlaní vkládat různé věci, které dekor znásobí. Do vytvořených dlaní můžete vložit květinu, hlínu a do zasadit rostlinky a mnoho dalšího. Můžete také dlaně zasadit přímo do hlíny tak, že budou čouhat ven. Vytvoříte tak dojem, že pod zemí leží člověk, jemuž čouhají ruky. Snadno tak třeba vyděsíte souseda, který Vám už léta tajně nahlíží do zahrady.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]