Staňte se pilotem na zkoušku a doleťte si třeba k moři!

Letět na dovolenou klasickým dopravním letadlem není nic zvláštního. Ty nejlevnější letenky z Brna, Prahy či Vídně a jiných blízkých letišť kolikrát stojí jen pár stovek, takže nejde ani o nic finančně nedostupného. Znáte ovšem někoho, kdo by sám řídil letadlo? Ne to dopravní. Tentokrát máme na mysli ultralighty, vrtulníky nebo letadýlka Cessna.

Ani stát se pilotem na zkoušku dnes není neobvyklá a nedostupná záležitost. Místo pár stovek sice dáte pár tisíc, ale zase získáte zážitek až do konce života. Mnohé pilotování nadchne a už při výstupu z letadla vědí, že si tuto zkušenost ještě zopakují. Žádný let totiž není stejný. Pokaždé zažijete jiné podmínky, navíc se jednou můžete prohánět v letadýlku a podruhé ve vrtulníku.

Lety nad Karlštejnem i přistání na Ruzyni

Možnost řídit letadlo přináší v ČR především Pilotem na zkoušku, největší letecká společnost u nás, která startuje z více než desítky měst po celé republice. Zážitek si u nich objednáte online a následně si dohodnete vhodný termín i místo. Zakoupit se dá i dárkový poukaz s platností 12 měsíců, který jde případně vyměnit, kdybyste se náhodou netrefili do vkusu obdarovaného.

Jelikož se létá z celé republiky i oblasti, nad nimiž se začínající piloti prohánějí, jsou různé. Přeletět se dá třeba nad Karlštejnem, v Praze je možné zařídit přistání na Ruzyni. Ti odvážnější však míří třeba rovnou do Chorvatska k moři.

Letadlem do Chorvatska k moři

V nabídce společnosti je kromě „obyčejných“ letů i několik specifických zážitků. Co byste řekli třeba letu z Prahy do Salzburgu? Chtěli byste vidět vrcholky rakouských Alp? Nebo doletět až do Chorvatska k moři? Na tyto delší lety se berou třímístná či pětimístná letadla Cessna, takže se o náklady podělíte. Cesta pak vyjde na pár tisíc korun.

Žádné znalosti nejsou potřeba

Pilotování letadla samozřejmě není až taková legrace. Po celou dobu je přítomný zkušený pilot, který v případě nouze může zasáhnout. Navíc samotnému letu předchází zaškolení. Budoucí pilot se dozví základy řízení, zjistí, k čemu slouží, jaké přístroje a jak se zachovat v krizových situacích. Řízení přebírá až po vzlétnutí v bezpečné výšce a pilot jej celou dobu hlídá a naviguje, co má dělat. Přesto je ten pocit, kdy sedíte a držíte v rukou berany, nenahraditelný, osvobozující a jednoduše naprosto úžasný. Nejlepší odměnou pro firmu Pilotem na zkoušku jsou prý ty spokojené úsměvy zákazníků, když po letu vystupují z letadla.

Pilotování je i skvělý teambuilding

Na letiště často míří i firmy, pořádají zde firemní akce a teambuildingy. Hromadné zaškolení, let, občerstvení a let třeba nad sídlo firmy jsou něco, co zaměstnanci jen tak někde nezažijí. Tak proč jim to nedopřát? Na takový teambuilding budou jistě dlouho vzpomínat. Ostatně na pilotování letadla vzpomínají bez výjimky všichni. Můžete i vy. Nebo někdo z vašeho okolí?