Stavbu venkovní terasy usnadní praktické pomůcky

Fotografie: Freepik

Venkovní terasa je ceněným příbytkem u rodinných domů. Můžete na ní posedět během pěkných a teplých dní, pořádat zde setkání s ostatními členy rodiny a přáteli, grilovat a dělat spoustu dalších činností.

Za špatného počasí pak oceníte, že vám nebude venku na zahradě pršet na hlavu a nebudete se muset stěhovat dovnitř domu. Při realizaci dřevěných teras se vám mohou hodit nejrůznější doplňky a příslušenství.

Nerezové vruty

První pomůckou, na niž je dobré upozornit, jsou nerezové vruty. S jejich pomocí snadno spojíte dřevěné hranoly a prkna tak, aby byly pevně usazené. Díky nerezovému provedení jim nevadí ani vlhkost, kontakt s ní se nijak neprojeví na jejich odolnosti, což přispěje k celkovému prodloužení životnosti stavby.

Distanční podložky

Dalším vhodným prvkem, který se dá při stavbě venkovní terasy použít, jsou distanční podložky. Usnadňují montáž, přičemž mají ještě další funkci, a to ochranu dřeva před vlhkostí. Jednotlivé díly dřevěné terasy na sebe totiž díky distančním podložkám perfektně přiléhají, takže mezi nimi nevznikne tolik prostoru pro zmíněnou tvorbu vlhkosti. Dřevo pak déle vydrží.

Rektifikační terče

Velmi šikovným pomocníkem jsou dále rektifikační terče. Ty se uplatní zejména v okamžiku, kdy terasu stavíte v nepříliš rovném terénu. Dají se použít jen do části terasy, leckdy se však aplikují po celém jejím půdorysu.

Prodejce dřeva a příslušenství k venkovním terasám

Výše uvedená příslušenství a mnoho dalších předmětů, které pomáhají při realizaci kvalitních dřevěných teras, najdete v internetovém obchodě Gardina.cz. Veškeré produkty splňují ty nejpřísnější nároky z hlediska životnosti a výdrže, tudíž se na ně můžete plně spolehnout. Dřevěná terasa bude s jejich pomocí maximálně stabilní a na pozemku vám bude sloužit klidně desítky následujících let.

Mějte na paměti, že venkovní terasa zvyšuje cenu nemovitosti. Už jen z tohoto důvodu se vyplatí vážně uvažovat o tom, že si ji doma postavíte. Lze to udělat svépomocí, potažmo za účasti profesionálních řemeslníků.