Suchý šampon: Vsaďte na rychlost a maximální pohodlí

Použití klasického šamponu je pro většinu z nás jakousi samozřejmostí. Vybereme si takový, který nám vyhovuje, a pravidelně si jím myjeme vlasy. Rozhodně by se ale nemělo jednat o jedinou alternativu. Ne, na mysli, aktuálně nemáme kondicionéry a jiné prostředky, jež se standardně využívají při péči o vlasy. Naším tipem je suchý šampon. Ač se to možná nezdá, jedná se o prostředek, který se používal již v dávných dobách. My se na něj zaměříme podrobněji a podíváme se nejen na historii, ale také jeho výhody a druhy.

Používal se již v 15. století

V první řadě je třeba předeslat, že zmínky o jakémsi předchůdci suchého šamponu jsou datovány již do 15. století. V Asii i lidé dávali do vlasů jílový prach, který napomáhal jejich regeneraci a udržování jisté kvality. V 18. století se jako suchý šampon, respektive opět jeho předchůdce, používal rýžový a kukuřičný škrob. Takto se bez větších problémů mohl alespoň částečně odstranit zápach z paruk. Vliv škrobu na vlasy byl pochopitelně také pozitivní, a tak se používal dál.

Předností suchého šamponu je hned několik

Velkou výhodou suchého šamponu je doslova expresní rychlost aplikace. Potřebujete nutně právě nyní umýt vlasy? Pak se do toho můžete pustit, a to expresně. Především lidé s dlouhými vlasy jistě služby suchého šamponu ocení. Tradičně jde o vynikající prostředek na dovolených a různých delších výletech. Tady určitě příliš času na mytí vlasů není.

Jak vybrat suchý šampon

Počítejte s tím, že kvalita suchých šamponů se na trhu liší. Stejně tak je na tom třeba keratin na vlasy nebo klasické šampony pro mokré mytí vlasů. Orientovat byste se jistě neměli pouze podle ceny. Ne vždy platí, že čím je prostředek dražší, tím bude kvalitnější. Volit lze jak varianty v prášku, tak i ve spreji. Právě sprej se na vlasy lépe nanáší a hodí se spíše pro mastné vlasy. Práškový šampon vlasy tolik nezatíží.   

Zdroj obrázku: {Mila Supinskaya Glashchenko} / Shutterstock.com