Svíčka, která hoří pod vodou. Originální domácí dekorace za pár korun

Svět je plný nápadů a zlepšováků, které Vám dokáží zpříjemnit a usnadnit život. A tyto bytové dekorace do dané kategorie právem patří. Pojďte vytvořit něco, díky čemu Vás budou všichni z okolí obdivovat. Dnes pro Vás máme nápad, jehož realizace trvá jenom chvíli, ale i za tak krátkou chvíli si vysloužíte obdiv okolí.

Dokonale ozdobí Váš příbytek

Jde o velmi chytré a zároveň velmi jednoduché řešení, díky kterému ozdobíte Vaše obydlí a vdechnete mu nový a svěží život. K výrobě potřebujete opravdu jen minimum věcí. Tento krásný dekorativní nápad se bude perfektně hodit na balkon, terasu, zahradu, nebo kamkoliv do bytu či domu.

Svíčka, která hoří pod vodou

A o jaký báječný nápad se tedy jedná? Už Vás někdy napadlo, že byste si mohli vyrobit podvodní svíčku? Máme tím na mysli svíčku, která dokáže hořet zapálená i pod vodou. Možná to zní neuvěřitelně, ale ve skutečnosti je to pohádkově snadné. Až to uvidí vaši známí a přátelé, určitě si budou lámat hlavu nad tím, jak je to možné. Vy se můžete klidně usmívat a svoje tajemství si udržet. Před tím ho ale sami musíte znát, a proto Vám ho nyní prozradíme.

Postup přípravy odhalující celé tajemství

Tajemství se skrývá ve dvou skleněných nádobách různých velikostí, z nichž jedna je válcová a druhá široká. Válcovou nádobu vložíme o široké nádoby. Vznikne tak mezi nimi prázdný prostor. Do válcové nádoby následně vložíme svíčku, kterou můžeme klidně zapálit. Je totiž v suchu a žádná voda ji neohrozí.

Do prázdného prostoru začneme jako první vkládat drobné kamínky, které následně doplníme většími a elegantnějšími oválnými kameny. Do takto vzniklé podsady vložíme námi zvolenou rostlinku nebo jinou vhodnou zeleň. Nakonec celý prostor zalijeme vodou tak, aby voda nepřetékala přes válcovou nádobu se svíčkou.

To je vše. Vidíte, o jak jednoduchý postup se jedná? Snadno ho zvládnete sami, a klidně si můžete do volné prostoru vložit cokoliv dle Vaší libosti.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]