Taneční a pohybová výchova podpoří vaší kreativitu

Jakmile člověk uslyší hudbu, začne vnímat rytmus a pohupovat se. Ať už umíte či neumíte tančit, hudba zkrátka prostupuje tělem a dělá s námi divy. Někdo si dodá odvahu a jiný s tancem otálí. Tanec dříve představoval prostředek komunikace, kdy jedinec vyjádřil své pocity. Jako každé umění má i tanec svou dlouhou historii.

Tanec je starý, jako svět

Dokazují to jeskynní malby, které vyobrazují tančící postavy. Tanec je od pradávna součást lidské kultury, a pokud jsme se naučili chodit – je možné se naučit i tanci. Samozřejmě tanec dříve a dnes je rozdílný. Lidem z pravěku chyběla ladnost a jejich pohyby byly neohrabané, ale to jim nebránilo, aby vyjádřili své vlastní „Já“. Taneční pohyby pravěkých lidí vyjadřovaly například radost z ulovené kořisti, dvoření se, zlost a mnoho dalšího. Byl součástí různých rituálů, ale i element přinášející zábavu a uvolnění. S postupem času, jak se člověk vyvíjel, měnilo se i vnímání sebe sama a okolního světa. Začalo přibývat tanečních prvků a začala se vnášet do tance i ladnost, cit, rafinovanost. Tanec se postupně stal společenskou událostí a patřil do každodenního života.

Zdraví prospěšná aktivita

V dnešní době existuje nespočet druhů tanců, všechny však mají počátek v dávné minulosti. Například orientální tanec vznikl původně díky egyptských a perských chrámových tanců na počest bohyně Isis. Dnes se tančí profesionálně, sólově nebo ve skupině více tanečnic s připravenou choreografií. Tento tanec je doporučován i ortopedy, jako výtečná terapeutická metoda. Činí totiž ženy mladšími a krásnějšími. Ať už si zvolíte jakýkoliv druh tance, děláte jen dobře. 331 Dance Studio, které najdete v Olomouci, otevírá od tohoto měsíce – Září 2015 nové taneční kurzy. Máte tak jedinečnou příležitost, jak se naučit tancům dnešní moderní doby. Ať už hip hop, house,tanec dancehall, mtv dance a jiné. Výuka probíhá jak pro děti od tří let tak pro dospělé.

Na tanečních lekcích se nikdo nebude cítit kvůli svému věku starý. Nikdy není pozdě začít dělat něco pro své zdraví i zábavu. Jakmile vyzkoušíte kurz Fun Dancedáte nám zapravdu. Mimo zábavy, zlepšení fyzické kondice získáte nové přátele a informace z historie různých tanečních stylů. Pokud ještě nemáte plán na rok 2015, pak si nelamte dále hlavu, jak naložit s volným časem. Rozvlňte se, bavte se a tančete. Více informací o 331 Dance Studiu Olomouc najdete na webových stránkách www.331.cz, v případě dotazů pište na e-mail studio@331.cz popřípadě telefon (+420) 730929220.

Fotografie publikována se svolením imagerymajestic Photography/FreeDigitalPhotos.net