Teenageři přijdou potichu na taneční parket. Když začne hrát hudba, tak zvednou celé publikum ze židlí

Fotografie: iStock

Swing a skupina Queen – že to nejde dohromady? Jde, a to více než dobře. Za zcela originální pojetí tohoto tance získal pár druhé místo v soutěži.

Pro své vystoupení si zvolili píseň od skupiny Queen „We Will Rock You“. Ta je však zremixovaná s prvky elektronické hudby i hip hopu. A stejně tak v tanci plynule přechází z jednoho stylu do druhého. Zároveň působí jako děti, které si jen odskočily zatančit od jiných povinností. Celkově je vystoupení nabité mladistvou energií a pár si zaslouženě odnesl i cenu.

Sto let swingu

Ryan Boz a Karla Catana získali 2. místo v celostátní americké soutěži ve swingovém tanci. Swing je hodně variabilní styl. Vyvíjí se již téměř sto let a za tu dobu vzniklo mnoho více či méně populárních forem. Základem byl jazz, ze kterého se celý swing vyvinul, melodicky byl však více houpavý, ale také uhlazenější. U nás se swing držel v populárním středním proudu až do nástupu Beatles, kteří ho odsunuli do pozadí.

Fotografie: Freepik

Avšak stále existují i mladí lidé, kteří se mu naplno věnují, a udržují tak tento odkaz i pro další generace. V pojetí Ryana a Karly dostalo vystoupení i příměs moderny. Taneční kostýmy zvolili fialové se zlatými prvky a pro swing, kde tanečnice obvykle nosí šaty, jsou Karliny kalhoty také vybočením z klasiky. Swing tedy zcela jistě nevymírá a do budoucna se máme na co těšit.

Originální provedení

Začátek patří Freddiemu a jeho přesnému frázování. To tanečníci vyjadřují i na parketě a striktně se drží rytmu. Pak přijde hip hopová pasáž s rapem a i tento moderní styl je našroubován na swing. Dočkáme se i baletních prvků, tanečník nám vystřihne pár kroků ve stylu Michaela Jacksona a nechybí ani variace na electro boogie.

S hudbou i choreografií si skutečně pohráli tak, že šlo bezpochyby o jedno z nejoriginálnějších swingových vystoupení. Po závěrečném prvku publikum nadšeně tleská a výská. Pár se uklání a odbíhá z pódia tak, jako by se tu jen náhodou zastavil po cestě za jinými teenagerovskými radovánkami. Pokud máte chuť si zlepšit den a podívat se, kam se může swing ubírat v budoucnosti, určitě se na vystoupení Ryana a Karly podívejte.

Zdroj: Shareably

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]