Tato holčička udivila celý svět. Místo nohou má protézy a přesto zvládá taekwondo. Zaslouží si obdiv

Malé děti mají celou řadu různých koníčků. Dominuje hlavně sport. I když u mnohých jasně vítězí fotbal či hokej, jsou tu i různé okrajové sporty, na které by se nemělo zapomínat. Mezi ně rozhodně patří i taekwondo. Poměrně zajímavý sport, který je populární na celém světě. A jde o sport opravdu náročný. O to více unikátní je příběh této holčičky, která se mu věnuje.

Malá Maisie nemá nohy. Přesto zvládá taekwondo lépe než ostatní

Na první pohled se Maisie nijak neliší od svých spolužáků, kteří s ní na taekwondo. Kdo ji však bude delší dobu pozorovat, ten nejenom uznává, že má velký talent, ale také musí uznat, že je opravdu velkou bojovnicí. To z důvodu, že se od svých vrstevníků v kurzu výrazně liší. Na rozdíl od nich totiž nemá nohy a musí se spoléhat jenom na protézy. Jsou lidé, kteří se s nimi nenaučí ani chodit. Maisie však ukazuje, že ji nijak neomezují a různé kopy zvládá zcela bez problémů. Unikátní.

K amputaci vedl zdravotní problém

Maisie se narodila úplně zdravá a nikdo netušil, jaký osud ji nakonec potká. K amputaci muselo dojít až později. A to vlivem diagnostikované meningitidy, která ji nakazila ve věku jenom několika měsíců. Nemoc se rychle šířila a jediné, co bylo možné pro záchranu udělat, byla amputace obou nožiček. I ty přišla, ale právě díky tomu může žít dál. K tomuto došlo když byla skutečně malé miminko a tak vlastně celý její život byl spojený s faktem, že nemá nohy. I proto se s tím vyrovnala lépe, než ti kterým jsou amputovány později. Brala to jako věc zcela přirozenou a zcela běžnou.

Rychle se naučila chodit

Jelikož měla protézy od útlého věku, mohla se mnohem jednodušeji naučit chodit. Zatímco ostatní děti se ušily chodit na svých nohách, ona k tomu používala tyto zdravotnické pomůcky. Ukázala, že je nejenom silnou bojovnicí, ale i velmi šikovnou dívkou. I když se rodiče obávali problémů, to se nepotvrdilo. Maisie se naučila chodit velmi rychle. A nejenom to. Měla potřebu se vyrovnat zdravým dětem.

Široká škála kroužků, kde dominuje nad zdravými dětmi

Není to jenom taekwondo, ve kterém dívka září a ve kterém udivuje doslova celá svět. Je i celá řada jiných kroužků, na které chodí a ve kterých sbírá úspěchy. Mnoho lidí si myslí, že se jedná jenom o kroužky, kde nemusí používat své nohy. Realita je ale taková, že opak je pravdou. Chodí například také na plavání, ráda běhá, nebo jinak sportuje. Je odhodlaná v životě něco dosáhnout a své problémy rozhodně nebere jako hendikep.

Svůj talent ukázala i někomu významnému

I když chodí na několik kroužků, taekwondo je stále ten, který u ní vítězí. Obdivují ji nejenom její kamarádi, ale obdivují ji také její trenéři. A zapomínat nelze ani na to, že nyní už ji obdivuje celý svět a každý, kdo taekwondo dělá. Právě ona byla totiž požádána, zda by se nezúčastnila soutěže v Para-Taekwondo. Tedy v odnoži, která je určená právě pro tělesně postižené sportovce.

Své umění a svůj talent tak mohla poměřit nejenom s ostatními znevýhodněnými sportovci, ale měla možnost ho také předvést jedné skutečně velmi významné osobě, kterou zná každý jakkoliv zapojený do tohoto sportu. Je to Choue Chung, který je aktuálně prezidentem celé asociace. Když mu dívka ukázala, co vše umí a zvládá, nemohl uvěřit vlastním očím. Nedivíme se. Posoudit to můžete i vy, na přiloženém videu.

Maisie Catt, a double leg amputee, shows off Taekwondo moves

GOT THE MOVES: Maisie Catt, a double leg amputee, who competes in Para-Taekwondo recently had the chance to show off her moves in front of the World Taekwondo President Choue Chung.

Gepostet von WCTI NewsChannel 12 am Sonntag, 9. Juni 2019

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]