Téměř každý dělá při praní chyby. Díky jejich eliminaci bude prádlo čisté, měkké a zářivé

Víte, jak správně prát? Mnoho lidí si myslí že ano, ale realita je zcela jiné. Těchto 8 chyb dělá většina lidí. Které to jsou? Až vám je ukážeme tak nám dáte za pravdu, že tyto chyby děláte také. Naštěstí není nic složitého se jich v budoucnu vyvarovat. Postačí jenom pár změn a můžete si být jisti tím, že vyprat jakýkoliv kus oblečení zvládnete bez problémů. Co nedělat a co naopak dělat?

Nepoužíváte antibakteriální prostředky

To je celkem velká chyba. Pokud perete, tak se z oblečení odstraní jenom nečistoty. Různé bakterie a viry na něm mohou i nadále zůstat, jelikož jim nevadí ani voda, ani vysoká teplota nebo složení standardního pracího prášku. Tyto bakterie mohou ohrožovat vás i okolí. Proto je třeba používat antibakteriální přípravky, které zničí naprosto vše co na vašem oblečení nemá být.

Nečistíte pračku

Vytahujete z pračky oblečení které není dokonale vyprané? Není to ani kvůli programu, ani kvůli zvolenému prášku. Ten problém se týká nečistot ve vaší pračce. Tu je třeba pravidelně čistit, aby se eliminoval vodní kámen, usazeniny, bakterie a mnoho dalšího. Pomoci mohou jak speciální čističe, tak to může být třeba i běžný ocet, nebo lze použít i tabletu do myčky. Čistá pračka je synonymem pro čisté prádlo.

Neperete naruby

Tato rada jak správně prát je spojena s tím, že většina lidí nepere naruby. Proč byste měli vždy otáčet veškeré vaše oblečení? Je to jednoduché. Pere se mechanicky což znamená, že se může postupně odírat barva i materiál. Když perete naruby, stane se tak u vnitřní strany. Ta klasická bude stále dokonalá. Materiál nebude odřený a barvy budou neustále zářit.

Přetěžujete pračku

Nejenom že byste měli své prádlo třídit. Mezi rady jak správně prát patří i to, že byste neměli přetěžovat svou pračku. Pokud ji naplníte více než dokáže zvládnout tak ji můžete výrazně poškodit. Také nelze zapomínat ještě na další problém. Ten je spojený s tím že při enormním množství prádla v bubnu se voda s práškem nemusí dostat úplně všude a některé části oblečení tak zůstanou nevyprané.

Nespojujete ponožky

I když se snažíte sebevíc, tak čas od času prostě dojde k tomu že se vám ztratí ponožka do páru. Pokud to chcete eliminovat, dejte na další za našich tipů. Mezi populární rady jak správně prát patří nutnost ponožky spojit dohromady. Na to lze koupit speciální kolíčky. Z pračky tak vyndáte ponožky vždy v párech.

Nečtete štítky

I to je velká chyba. Každé oblečení má štítek a podle něho byste se měli řídit. Najdete na něm třeba to, na jakou teplotu nebo na jaký program se má oblečení prát. Pokud toto ignorujete tak se oblečení nemusí dokonale vyprat, nebo dojde k problému s tím, že se vám například srazí nebo může ztratit svou barvu.

Nepoužíváte bělidlo podle návodu

U bělidel neplatí že čím více, tím lépe. Vždy je třeba dodržet návod na obalu. Jedině tak zajistíte že vaše prádlo bude vybělené a nikoliv poškozené. Bělidlo je svým způsobem chemie, která může oblečení v nadměrném množství zničit. Podobně jako když ho polijete kyselinou.

Neregulujete rychlost otáček

Myslíte si, že čím rychlejší otáčky, tím pro prádlo lépe? Rozhodně ne. Sice bude sušší, ale také může dojít k tomu že ho poškodíte. Některá vlákna jsou velmi citlivá a síly vzniklá při odstřeďování je tak velká, že ji nezvládnou.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]