Tento jednoduchý a zdravý nápoj dokáže během pár dní vyčistit váš cévní systém

Cévní systém je v našem těle velmi důležitou součástí. Bohužel ho postupně zanášíme, což nás může ohrožovat na zdraví. Jak ho vyčistit? Není to až tak složité. Samozřejmě ideálním postupem je vždy prevence postavena na tom, že se budete snažit žít zdravě a tak, abyste svůj cévní systém nijak nezanášeli. Pokud to možné není, je na místě zaměřit se na jeho efektivní čištění. To zvládnete i doma, s využitím jednoho nápoje.

Proč je třeba mít cévní systém průchodný?

Důvodů je samozřejmě celá řada. Primárně je to proto, že právě pomocí krve je do celého těla distribuován kyslík a další látky. Když je cévní systém čistý, dostanete se na ta správná místa tolik důležitých látek, kolik je potřeba. Když je systém zanesen, snižuje se průtok a tak i dopravované množství. Dále nezapomínejme také na to, že zanesený cévní systém má vliv i na stoupající tlak. Ten může nejenom znepříjemňovat život, ale může být dokonce i zdraví ohrožující situací. Rizikem je hlavně infarkt, stejně jako srdeční příhoda.

Co budete na vyčištění cév potřebovat?

Podívejte se na ingredience, které budete na vyčištění cév potřebovat. Nejde o žádné nedostupné věci, jelikož většinu máte buď doma, nebo vše koupíte v nejbližším obchodě. Kladem je také to, že se jedná výhradně jenom o látky přírodní, které nijak nezatíží váš organismus. Pro přípravu očistného nápoje je třeba mít k dispozici toto:

  • 6 středních citronů
  • 30 stroužků česneku
  • 1 litr vody z kohoutku

Připravte si směs

Jako první je třeba vzít do ruky citrony, které nejprve oloupejte od slupek a následně je i důkladně omyjte. Potom vezměte také česnek, který taktéž oloupete. Potom je třeba vzít si klasický mlýnek na maso, do kterého jak citrony, tak i česnek vložíte. Cílem je obě suroviny rozdrtit a vymačkat z nich šťávu.

Postupně ohřívejte

Jakmile máte citronovou a také česnekovou směs připravenu, dejte ji do hrnce, přilijte celý 1 litr vody a začnete na sporáku zahřívat. Cílem je přivést vše až do bodu varu. Jakmile bude mít váš nápoj teplotu 100 stupňů Celsia, ihned ho ze sporáku odstraňte a nechte ho při pokojové teplotě chladnout. Ingredience uvolní účinné látky do vody. Když je vše ochlazeno, stačí přelít do uzavíratelné nádoby a následně uložit do chladu a temna. Ideálně do lednice.

Jak a kdy pít?

Užívání nápoje je velmi jednoduché. Pamatuje, že každý den je třeba vypít vždy 50 mililitrů. Pro vyčištění cév je nutné dodržet také správný postup užívání. 50 mililitrů pijte pravidelně po celý týden. Následující týden nepijte a třetí týden opět začněte. Jde tedy o 3 týdenní kúru, kdy očistný nápoj pijete první a poslední týden. Ideální je tento postup opakovat pravidelně po 6 měsících.

Proč právě česnek a citron?

Je to jednoduché. Pro naše tělo se jedná o velmi silné a také velmi účinné látky, které dokážou výrazně prospět celému organismu. Česnek je znám jako přírodní antibiotikum a pokud mluvíme o citronu, ten je zase velmi dobrým antioxidantem. Kromě toho, že efektivně pročistíte celé své tělo nezapomínejte také na to, že se vám povede i posílit imunitní systém, nebo podpořit prevenci rakoviny. Dále podpoříte i činnost a také zdravé vašich ledvin a dále i jater.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]