Tento muž měl před svou rodinou velké tajemství. Nikdy neřekl své pravé zaměstnání

Bez práce se v dnešní době neobejdeme. Mít zaměstnání znamená jistotu přísunu peněz, za které je možné koupit si téměř cokoliv. Tento muž však neutrácel za věci pro sebe, ale všechny vydělané peníze investoval do svých dcer. Celkem měl s manželkou 3 dcery a u každé z nich se rozhodl pro tu nejlepší možnou výchovu. Chtěl aby byly slušné, ohleduplné a hlavně aby měly dobré zaměstnání, které by jim zajistilo i dostatečný příjem. Sám však po celý život tajil, co ve skutečnosti dělá.

Lhal o svém skutečném zaměstnání

Kdykoliv se muže některá z jeho dcer zeptala na to, jaké je jeho zaměstnání, tak jim lhal. Řekl jim, že pracuje jako dělník. Když se po jeho práci zajímali více, tak jim řekl že pracuje jako dělník v továrně, kde pomáhá montovat a kompletovat různé výrobky. S tím se dcery vždy spokojily a muž byl spokojený, že jeho lež vyšla.

Nikdo nic nevěděl

Muž tajil své skutečné zaměstnání velice dobře. Ráno odcházel z domova ve stejný čas a ve stejnou dobu se také vracel. Odcházel i přicházel ve svém běžném volnočasovém oblečení, jelikož pracovní oděv měl v práci. Zde se také vysprchoval, aby již domů mohl přijít čistý. Verze toho že pracuje jako dělník naprosto seděla.

Nechtěl, aby se za něho dcery styděly

Jaký byl pravý důvod toho, že jim své pravé zaměstnání tajil? Šlo primárně o to, že nechtěl aby se za něho jeho dcery styděli. Chtěl, aby ony měly dobrou práci s dobrou výplatou. Sám si na peníze také nestěžoval i když by mohly být větší – vždyť dokázal uživit svou rodinu, stejně jako mohl nechat všechny své tři dcery vystudovat. Co mu vadilo mnohem více, to byl typ práce kterou dělal. Sám se za ni styděl a věděl, že by se za něho musely stydět i dcery.

Jednoho dne musel jít s pravdou ven

Své tajemství se mu nepovedlo utajit. Jednou nastal den, kdy se posadil sám k popelnicím a začal plakat. Zjistil totiž, že nemá dostatek peněz k tomu, aby uhradil všechny výdaje spojení se svým domem a také s dcerami. Jeho spolupracovníci si k němu sedli a zeptali se, proč pláče. Když jim vyložil své problémy, dali dohromady své peníze a tak složili částku, která muži chyběla. Ten jim byl velmi vděčný a rozhodl se pro to, že svou práci odhalí.

Jednoho dne tak přišel domů. Nikoliv vysprchovaný ve volnočasovém oblečení. Přišel domů v popelářském oblečení a tak bylo celé rodině jasné, co muž skutečně dělá. Není dělník, ale je popelář který vyváží odpadky. Právě současná drobná finanční krize ho donutila ukázat rodině, jaká je jeho skutečná práce a že bude nutné se krátkodobě uskrovnit.

Rodina ho začala obdivovat

Celý život si říkal, že se za jeho práci bude rodina stydět. Bylo to ale přesně naopak. Najednou ho manželka i dcery začaly obdivovat. Proč? Dokázal s popelářským platem zaplatit všechny výdaje a dopřát svým dívkám vzdělání. To znamenalo jediné. Sám se musel ohromně uskromnit, aby rodina měla dostatek peněz. Proto si zasloužil jejich obdiv. I když to že lhal je samozřejmě trochu mrzelo ale zároveň dokázaly pochopit, co k tomu hlavu rodiny vedlo. Od té doby věděli, že by si lepšího tátu přát nemohly.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]