Tento recept na křehké, měkké, vláčné a chutné kynuté knedlíky se stává hitem

Kynuté knedlíky jsou často suché a jejich těsto nemusí být úplně dokonalé. Je to dáno špatným postupem přípravy. Existuje však lepší recept. Takový, díky kterému se z tohoto jídla stane opět pochoutka. Každý, kdo má rád sladké pokrmy jistě touží po tom, aby daný kynutý knedlík byl primárně vláčný, aby byl měkký a doslova se rozplýval na jazyku. Dá se toho dosáhnout? Samozřejmě že ano. A jak konkrétně? Podívejte se. Není to až tak složité, jak se může na první pohled zdát.

Jedna unikátní surovina

Čím to je, že tyto kynuté knedlíky jsou tak chutné a tak vláčné? Je to dáno nejenom správným postupem přípravy, ale také tím, že je použita jedna unikátní surovina. Ta v klasickém receptu nemá místo, ale tady se používá. I když to může na první pohled vypadat jakkoliv zvláštně, realita je taková, že právě tato surovina udělá z knedlíků to nejlepší jídlo, jaké jste kdy jedli.

Co budete potřebovat?

Připravte si všechny potřebné suroviny. Jedině tak máte jistotu toho, že se vám kynuté knedlíky opravdu podaří. Surovin není moc a seženete je při běžném nákupu kdekoliv. Pro správný výsledek samozřejmě nezapomeňte dodržovat i potřebný poměr.

  • 60 dkg mouky
  • 2 vejce
  • ½ sklenice vody
  • ½ sklenice kefíru
  • 2 lžíce cukru
  • ½ lžičky soli
  • 2 lžičky sušeného droždí

Základem je správně vypracovat těsto

Co je základem dobrých kynutých knedlíků? Samozřejmě těsto. Je třeba ho důkladně propracovat a dodržet správný technologický postup. Nejprve smíchejte vejce, vodu a kefír. Ve vedlejší míse následně promícháte mouku, cukr a dále také sůl a sypké droždí. Potom vše nasypete do směsi s kefírem. Doporučíme sypat postupně a průběžně promíchávat. Zajistíte tak, že se obě suroviny spojí v jednotnou táhlou hmotu, která je u kynutého těsta ta pravá. Když jste se strukturou a konzistencí těsta spokojeni, rozhodně ho ještě nepoužívejte. Je třeba nechat ho odpočinout, aby lehce nakynulo. Proto ho přikryjte utěrkou a nechte ho odpočívat na teplém místě.

Vytvářejte knedlíky

Jak na to? Vezměte si ostrý nůž a z těsta vždy kousek odřízněte. Váleček nechte v šuplíku, jelikož lepší je využít tvarování přímo v ruce. Roztahujte těsto do stran, až vznikne prostor pro náplň. Tu vložte a potom kynutý knedlík zase zabalte. Následně z něho vytvořte kulatý tvar a přesvědčte se, že náplň nevytéká.

Nakonec do vody

A co na závěr? Už jenom vložit do vařící vody. Zde vařte tak dlouho, dokud knedlík nevyplave k vodní hladině. To je signál, že jsou kynuté knedlíky hotové. Můžete je vyndat z vody, nechte je chvíli okapat a potom už můžete servírovat.

Jakou zvolit náplň?

Většina z nás je zvyklá na sladkou náplň. Může se jednat o jakékoliv ovoce, které máte při ruce. Pokud ovoce nemáte, můžete zkusit třeba i marmeládu, nebo povidla. Dobrým tipem je také použití oslazeného tvarohu se skořicí. Když při přípravě těsta snížíte množství cukru a přidáte více soli, můžete si udělat i kynuté knedlíky ve slané verzi. V takovém případě je lze naplnit třeba zelím, uzeným masem, nebo třeba i strouhanými bramborami, nebo masem mletým. Je to na vás.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]