Tento recept na palačinky z vás udělá mistra. Přitom je extrémně snadný

Máte je rádi? Kdo by neměl. Tato jednoduchá sladká pochoutka si našla oblibu u mnoha lidí téměř po celém světě. Tento recept na palačinky jistě neznáte. Každý máme své způsoby, jak palačinky tvořit, ale pokud chcete vytvořit opravdu báječné palačinky, stačí, když do vašeho oblíbeného receptu přidáte jednu surovinu navíc. Sami velmi rychle zjistíte, že vám všichni utrhnou ruce, neboť vytvoříte něco tak báječného, že se všem budou jen sbíhat sliny.

Palačinky, nejoblíbenější dezert

Palačinky patří k jedním z nejčastějších dezertů, které se používají v kuchyních po celém světě. Děti se po nich mohou utlouci, a někteří dospělí si bez nich nedokáží představit třeba sobotní ráno. Jejich příprava je velmi snadná, ale zároveň také velmi rozmanitá.

Náš recept na palačinky z vás udělá palačinkovou královnu či krále. Stačí si jen nachystat potřebné suroviny, a můžete se pustit do práce. Je to velmi jednoduché, a pokud máte zkušenosti s palačinkami, bude to pro vás opravdu hračka.

Potřebné ingredience

Nyní se podíváme, co všechno bude pro přípravu perfektních palačinek potřebovat a bez čeho se náš recept na palačinky neobejde. Připravte si tedy: 1 šálek mouky, ¼ šálku kakaa, 2 lžíce cukru, 1 šálek mléka, 2 vejce, 2 polévkové lžíce másla, 1 čajovou lžičku vanilkového extraktu, ¼ šálku smetany a čokoládu.

Nabízí se také možnost vytvořit si domácí vanilkovou náplň, která dá palačinkám báječnou chuť, a děti si ji zamilují. Pro přípravu této náplně budete potřebovat: ¾ šálku mléka, 3 žloutky, 1 lžičku vanilky, 2 lžíce cukru a ¼ lžičky strouhaného muškátového oříšku.

Postup přípravy

Pokud jste si připravili všechny potřebné ingredience, nezbývá už nic jiného než se pustit do práce. Věřte, že když si dáte opravdu záležet, vytvoříte báječnou pochoutku, za kterou vám všichni utrhnou ruce.

V první řadě smíchejte mouku, cukr a kakao v misce. Do druhé misky vložte vejce, mléko, smetanu, máslo a vanilku. Vše důkladně promíchejte a přidejte do první misky s moukou. Zde je ovšem potřeba přidávat směs pomalu, a dávejte přitom pozor, aby vám nevznikaly hrudky.

Jakmile budete mít vše v jedné míse, nechte ji stát po dobu 20 minut. Mezitím si připravte pánev, a na mírném ohni ji rozehřejte s máslem. Jakmile bude pánev dostatečně rozehřátá, můžete začít smažit. Přidávejte vždy maximálně 3 polévkové lžíce těsta, aby palačinka nebyla příliš tlustá a vysoká. Po dosmažení už stačí jen podávat, samotné bez náplně. Dobrou chuť.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]