Tento sušenkovo-ovocný pudink udělá radost nejen dětem

Fotografie: Unsplash

Spousta lidí si po obědě ráda dopřeje sladký zákusek. Zkusit můžete tento lehký ovocný pudink, který dokonce osvěží.

Pokud také patříte mezi ty, kdo potřebuje jednou za čas kousek něčeho sladkého, máme tu recept přímo pro vás. Vyzkoušejte si doma připravit lehký a chutný ovocný pudink se sušenkami. Potřebovat budete jen dostupné plody a základní potraviny. Následná příprava je tak jednoduchá, že do ní můžete zapojit i děti, které si pak zákusek o to více vychutnají.

Fotografie: Unsplash

Použít můžete například formu na bábovku

Nejdůležitější ingrediencí je ovoce, jehož budete potřebovat větší množství. Připravte si alespoň 1 banán, vaničku jahod, jablko a 2 mandarinky, můžete však použít i jiné plody nebo jich vzít větší množství. Dále budete potřebovat 1 litr plnotučného mléka, balíček máslových sušenek, 2 balíčky pudinku dle volby, případně další ingredience pro ozvláštnění.

Fotografie: Unsplash

Ovoce si očistíte, oloupete a nakrájíte na kousky. Najděte si vhodnou mísu, jakou je například forma na bábovku, skleněná zapékací mísa nebo dortová forma, vymažte ji máslem. Do takto připravené nádoby náhodně rozházíte ovoce, na něhož na kousky nalámete sušenky, které také rozmístíte náhodně. Pudink připravíte podle návodu na obalu a zalejete jím připravené ovoce.

Druhý den můžete servírovat

Jakmile je vše zalité pudinkem, necháte obsah nádoby vychladnout na pokojovou teplotu. Poté téměř hotový zákusek vezmete a přes noc necháte ztuhnout v lednici. Na druhý den je ovocný zákusek připraven k podávání, stačí jej už jen nakrájet na plátky a servírovat. Tato pochoutka je opravdu chutná, lehká a osvěžující, takže je skvělou volbou za horkých letních dní.

Fotografie: Unsplash

Chuťově si každý přijde na své

Jelikož není poměr ingrediencí přesně dán, stejně tak jako konkrétní použité přísady, může si každý tento recept upravit po svém. Někteří rádi přidávají kiwi, ananas nebo pomeranč, jiní zase vynechají jahody nebo jablko. Stejně je možné rozhodnout, jakým pudinkem ovocnou směs zalijete, proto tento dezert může zachutnat opravdu každému, jelikož si jej upravíte přesně na míru.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]