Tento týraný pes se choval divně. Pomohla až přítomnost dalšího zvířete

Tento týraný pes neměl jednoduchý život. Neměl štěstí na majitele a musel jim být odejmutý. Když už byl v bezpečí, stále se choval zvláštně. A to tak, že se ve svém kotci neustále točil zády k lidem. Kdykoliv k němu někdo šel, tak se takto otočil a svou hlavu zamířil do rohu místnosti. Jinak ale zlý nebyl. Nechal se pohladit, stejně jako vyšetřit.

Hledání důvěry k lidem

Tento týraný pes to v životě neměl jednoduché. Naštěstí na lidi úplně nezanevřel. Poznal kdo je dobrý a kdo mu chce pomoci a k tomu se choval velmi dobře. Postupně si opět hledal důvěru k lidem a poznával, že jsou i dobří. Měl rád své ošetřovatele, ale stále svou lásku nijak výrazně neprojevoval. Vypadalo to, jako by stále něco hledal. Kdykoliv k němu někdo přišel, točil se k němu zády.

Projevy stáří a depresí

Podle několika odborníků trpěl tento týraný pes dvěma problémy. Měl už požehnaný věk a tak jedním z důvodů jeho chování bylo i stáří. Dále bylo třeba upozornit na to, že si neprožil úplně dokonalý život a tak s největší pravděpodobností trpěl depresí. Jako by chtěl být stále sám, jako by se stále schovával. Proto vždy směřoval svou hlavu do rohu. Nikdo z odborníků nevěděl, jak by se mu mohlo pomoci.

Jednoho dne přišla do útulku žena

Byla to zájemkyně o některého z domácích mazlíčků. Lidé z útulku ji znali, jelikož si před nedávnem právě od nich jednoho pejska vzala. Toho měla u sebe, jelikož ho přišla do útulku ukázat. Ten poznal své ošetřovatele a začal si s nimi hrát. Žena poté chodila mezi kotci až narazila právě na Jacka, který zaujal svou klasickou polohu. Žena si nechala otevřít kotec a vstoupila do něho.

Začala na psa mluvit, hladit si ho, ale ten se nijak neměnil. Nereagoval. Až najednou vběhl do kotce ženin domácí mazlíček, kterého nedávno adoptovala. To co se stalo každého šokovalo. Jack se najednou otočil a začal si s pejskem hrát. V tu chvíli bylo jasné, jakého dalšího psa si žena bude adoptovat.

Potřebovalo jenom kamaráda

Proč byl Jack takto smutný? Potřeboval jenom kamaráda. Sice měl okolo sebe mnoho lidí, ale stejně jako mi potřebujeme lidskou společnost, tak on potřeboval společnost psí. Najednou měl opět energii do života. Našel si psího kamaráda, se kterým si mohl hrát od rána do večera. Lidskou přítomnost sice také potřeboval, ale bez té psí se neobešel.

V čem vás tento příběh může inspirovat? Pokud máte psa, a je jedno jak je sterý nebo o jakou radu se jedná, neměl by být sám. Čas od času mu zajistěte aby byl v přítomnosti jiných psů. Psi to potřebují a touto drobností pro kvalitu jejich života uděláte opravdu hodně. To vám garantujeme.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]