Teplo domova je nedocenitelné! Čím ho lze dosáhnout?

Domov je místem, kde se cítíte příjemně a bezpečně, kde se obklopujete věcmi, jež vám navozují líbivé pocity a dělají váš šťastnějšími, kam se s radostí vracíte a kde trávíte většinu svého času. Doma je zkrátka doma. Nejen v zimním období či v nepříznivém počasí, ale po celý život, je teplo doma nedocenitelné. Přemýšleli jste někdy nad tím, v čem spočívá jeho kouzlo či jak a čím ho lze dosáhnout?

Teplo rodinného krbu

Krb je snem snad většiny lidí a možná i vy toužíte mít jeden takový doma v obývacím pokoji. Není nic lepšího, než se večer pohodlně usadit v křesle, vzít do ruky hrníček s lahodnou kávou a sledovat plápolající plamínky hřejivého ohně, jež hravě skotačí uvnitř krbu. Spousta lidí by se na hořící oheň dokázala dívat celé dlouhé hodiny – patříte mezi ně? Pak vám nic nebrání při jeho pořízení! Krb představuje vysoce moderní řešení, které najde uplatnění v jakémkoli typu interiéru. Základ každého krbu představují krbové vložky – místo, kde dochází k samotnému spalování paliva. Při jejich výběru se spoléhejte na kvalitu, která vám zaručí dlouholetou životnost, kdy se celou řadu let budete moci radovat z tepla, jež vám krb poskytne.

Spojte příjemné s užitečným!

Teplo domovaHledáte-li užitečné řešení, které vás neochudí o krásu hoření standardního krbu, ale zároveň vám dá ještě něco navíc v podobě možnosti vytápět si interiér, vsaďte na teplovodné krby. Většinu tepelné energie, kterou si krb vytvoří, následně odevzdá pomocí výměníku do tzv. akumulační nádrže. Z ní je následně energie čerpána například do radiátorů či podlahového topení. Co to pro vás znamená? Nejenže svůj dům příjemně vytopíte, ale zároveň nepřijdete o kouzlo hořícího krbu. A to rozhodně stojí za uvážení, nemyslíte?

Kudy uniká nejvíce tepla? Oknem!

Dokážou vás účty za vytápění nadzvednout ze židle a pokaždé se ptáte sami sebe, jak je to možné? Na vině pravděpodobně budou vaše okna, kterými uniká drahocenné teplo – a to vás stojí spoustu zbytečně vyhozených peněz. Řešením mohou být plastová okna. Možná si říkáte, že výměna oken je finančně náročná záležitost a přemýšlíte, zda se vám to skutečně vyplatí. Vezmete-li ale v potaz, kolik financí vynaložíte na vytápění domu, kdy vám teplo doslova prchá starými okny, jedná se o investici, která se rozhodně vyplatí.

Fotografie: Neighbours are building a new roof Author: wanderingnome, Riccardo Cuppini licencována pod CC BY 2.0./www.flickr.com

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]