Test inteligence: Která sklenice obsahuje nejvíce vody? Rozhodnutí je potřeba učinit do 30 sekund

Fotografie: CanvaPhotos

Lidské chování často ovlivňují emoce. Tento test vnímavosti vás však naučí své pocity kontrolovat a řídit se rozumem. Pokuste se určit, která ze sklenic obsahuje nejvíce vody.

Chcete-li projít tímto testem pozornosti, je potřeba zapátrat ve své mysli a vrátit se o pár let zpět na základní školu. Je totiž nutné oprášit znalosti fyziky. Konečně můžete zužitkovat vše, co jste se naučili o Archimédově zákonu a mysleli jste si, že nic z toho nebudete v životě potřebovat. Tento kvíz není tak úplně o všímavosti jako spíše o základních pojmech z oboru fyziky. Abyste testem úspěšně prošli, budou vám užitečné níže uvedené informace, které pomohou zejména začátečníkům.

Emoce stimulují všímavost

Lidé mnohdy nevěnují pozornost tomu, jak se cítí, přesto neustále prožívají nějaké emoce. Jindy reagují přehnaně, aniž by si uvědomovali, co jejich chování a reakce spouští. Pokud patříte do této skupiny lidí, toto cvičení vám pomůže utřídit si své pocity. Jakmile se emoce objeví, zavřete oči a soustřeďte se na ně.

Pojmenujte je bez posuzování. Pamatujte, že například rozrušení není totéž co hněv, smutek nebo zklamání. Ve většině případů člověk míchá spoustu emocí, které spolu nesouvisí, dohromady. Uvědomění si toho, co cítíte, vám pomůže pochopit, co ovlivňuje vaši náladu. Ovšem to nejdůležitější je, že nebudete reagovat přehnaně, protože si budete plně vědomi toho, co cítíte.

Reakce a jednání se zlepší

Čím více se vyznáte ve svých pocitech, tím méně budou zatemňovat vaše chování a zlepší se vaše všímavost. Pokud se toužíte otestovat a zjistit, jak na tom jste se svými emocemi, existuje jednoduchý test pozornosti, u něhož je tentokrát potřeba nedat na svůj zrak, který vás může často klamat, ani na první dojem, ale na své znalosti a rozum.

Fotografie: Pexels

Dokážete určit, která sklenice obsahuje nejvíce vody? Pokud je pro vás řešení těžké, pak si přečtěte správnou odpověď níže. Než tak ale učiníte, snažte se zapojit všechny mozkové buňky a připomenout si základy fyziky. Malá rada: přemýšlejte nad objemem předmětů ponořených ve vodě a jaké množství tekutiny by zůstalo ve sklenicích, kdybyste všechny věci vyjmuly.

Řešení testu vnímavosti

Podívejte se na všechny sklenice. Kancelářské sponky mají nejmenší velikost a objem v porovnání s ostatními položkami ponořenými do vody. Je tedy logické, pokud ze sklenic vyjmete všechny předměty, nádoba B bude obsahovat nejvíce vody. Ostatně výsledek si můžete ověřit sami doma.

Zdroj: VeryWellMind