Teta doma natřela kukuřičným škrobem okna v ložnici, když jsem uviděla ten krásný výsledek, udělala jsem to také!

Tato žena měla velký problém s tím, že okna v jejím bytě vypadají nevzhledně a také s tím, že je do jejího interiéru vidět. Nechtěla ale volit to, co většina jiných lidí. Tedy žaluzie, nebo třeba záclony, nebo rolety a závěsy. Rozhodla se, že zkusí něco zcela jiného. A to mnohem zajímavějšího a také originálnějšího. Povedlo se jí to? Rozhodně ano! Nechte se inspirovat.

Co použila? Byl to běžný škrob

Unikátní je na tomto nápadu rozhodně fakt, co k němu bylo použito. Nejednalo se o nic jiného, než škrob. Tedy produkt, který doma jistě máte. Ale používáte ho hlavně v kuchyni při vaření. Tato žena jménem Annabel však ukázala, že to nemusí být jenom kuchyně, kde se dá kukuřičný škrob využít. Když ho vhodně a správně nanese na okna, je výsledek úplně dokonalý. Nevěříte? Podívejte se sami.

Jak to všechno začalo?

Nelíbilo se jí, jak její okna vypadají a rozhodně nechtěla použít jak klasické záclony, tak nechtěla použít ani různé moderní samolepky. A tak se rozhodla pro zcela originální a rozhodně také unikátní techniku. Vzala běžný kukuřičný škrob, který rozmíchala s vodou. Ten ale nezamířil do jídla, ale namočila do něho štětku a začala jím natírat jednotlivé tabule v jejím okně. A k čemu to vedlo? Budete překvapeni

Použila kusy starých záclon

Doma měla několik metrů starých záclon. A ty se rozhodla použít. Nejprve si vyměřila velikost tabulí v oknech a podle toho kusy záclon nastříhala. Když bylo okno pokryté kukuřičným škrobem, tak na sklo přitiskla kus záclony a vše vyhladila. Takto pokračovala u každé skleněné tabule, až měla hotovo. Škrob zde dobře posloužil jako kvalitní a přírodní lepidlo.

Výsledek je dokonalý

Jak nyní vypadají její okna? naprosto úchvatně. Podařilo se jí vytvořit skvělou dekoraci na sklo jenom z toho, co měla doma. Tedy ze zbytků záclon a z kukuřičného škrobu. Pokud se vám také nelíbí ona prázdnost vašich oken, není nic snadnějšího, než se také inspirovat. Je to jednoduché a výsledek je dokonalý. Podívejte se.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]