TIP: 6 chytrých využití zásobníku na led. Vyzkoušíte také?

9Plastové zásobníky zná asi každý a téměř každý je má doma. Zatímco během léta do nich dáváme vodu, abychom si pak několika kostkami ochladili nápoj, v chladném období bývají využity méně. Přinášíme vám 6 nápadů, jak zásobníky na led využít i jinak než je běžně zvykem.

  1. Osvěžení do odtoku

Stává se, že z kuchyňského dřezu občas vychází nelibý zápach. Naplňte zásobník octem smíchaný s kůrou z citrónu a zamrazte. Poté vložte několik kostek ledu do dřezu a nechte je tam roztopit. Ocet neutralizuje zápachy a citronová kůra má osvěžující vůni.

  1. Aloe kostky na popáleniny

Naplňte zásobník gelem aloe vera a zamrazte. Využijete nejen v létě na kůži podrážděnou sluníčkem, ale kdykoliv, když dojde k popálení.

  1. Mini organizér

Máte doma hodně náušnic, prstýnků a jiných pokladů? Použijte zásobník na led jako malý organizér. Uložit do něj můžete náušničky, prstýnky, řetízky do každého políčka něco. Případně použijte na knoflíky, sponky a další drobné věci.

  1. Zásoba bylinek

Pokud doma pěstujete bylinky – bazalku, mátu, levanduli či jiné bylinky, smíchejte je nasekané s vodou, nalijte do zásobníku a zamrazte. Takto budete mít bylinky kdykoliv k dispozici.

  1. Domácí zeleninový bujón

Rozmixujte jakoukoliv zeleninu, bylinky, přidejte koření a trochu soli. Tuto směs pak lžičkou dejte do zásobníku a zamrazte. Při vaření pak stačí vyloupnout několik kostek bujónu do polévky či omáčky.

  1. Domácí čokoládové bonbóny

V rendlíku roztopte kokosový olej, přidejte cukr nebo med a kakao. Hmotu pak nalijte do zásobníku. Přidat můžete i oříšky, semínka či sušené ovoce. Nechte hmotu v lednici ztuhnout a vyloupněte.