Tipy na kreativní dárky a vánoční výzdobu 2022 pro dokonalou atmosféru

Vánoce se rychle blíží. Abyste se vyhnuli stresu, je dobré začít se připravovat s předstihem. Neotálejte proto dlouho s nákupem dárků a pusťte se do výběru. Najdete zde také praktické tipy, jak se naladit na vánoční atmosféru a jaká vánoční výzdoba by vám letos neměla chybět.

Originální dárky

Přemýšlet každý rok nad tím, čím obdarujete svoje blízké, může být někdy náročné. Není však důvod věšet hlavu, z několika tipů jistě vyberete ten pravý dárek, se kterým obdarovanému uděláte radost.

Mnoho z nás se každý rok snaží vymyslet kreativní vánoční dárky, které opravdu potěší. Při výběru je vždy nejlepší zamyslet se nad tím, co má daný člověk rád. Můžete ho obdarovat vybavením pro jeho oblíbený koníček, či třeba zvolit luxusní pochutiny, kterými nikdo nepohrdne. Tyto dárky jsou dostupné i v praktických sadách – obsahují řadu věcí a jsou krásně zabalené. Jde tak o originální vánoční dárky, které jsou vhodné pro ženy i muže různých věkových kategorií.

Mezi velmi oblíbené dárky patří také zážitky. Dostupné jsou univerzální poukazy i konkrétní zážitky. Na výběr je z adrenalinových akcí, wellness pobytů, degustací a mnoho dalšího.

Měkké dárky

Může se zdát, že najít pod stromečkem měkký dárek, znamená zklamání. Je tomu však právě naopak. Nemusí jít pouze o klasické spodní prádlo. Dostupné jsou totiž i zábavné varianty s různými vzory – roztomilými, zábavnými i stylovými. Spodní prádlo jako dárek udělá radost snad každému. Můžete vybírat z veselých vzorů, či zvolit luxusnější variantu jako je třeba spodní prádlo Calvin Klein či spodní prádlo Tommy Hilfiger.

Chybu neuděláte ani s darováním ponožek. Těch totiž není nikdy dost. V zimě potěší příjemné hřejivé ponožky. Ovšem i v této kategorii se nabízí originálnější řešení – veselé ponožky s různými vzory. Můžete tak vybrat oblíbený motiv obdarovaného.

Mezi jedinečné dárky lze rozhodně zařadit i trenky pro páry. Jde o sadu spodního prádla pro muže i ženu. Můžete tak třeba pro svého partnera zvolit ladící spodní prádlo s veselým vzorem.

Při výběru měkkých dárků je také důležité vědět, jak vybrat spodní prádlo. Měli byste proto vědět, jaký střih obdarovaný preferuje. Zaměřte se také na výběr správné velikosti a příjemného materiálu, aby tento praktický dárek opravdu našel upotřebení.

Mezi měkké dárky nemusí patřit pouze spodní prádlo. Skvělou volbou jsou také vánoční pyžama a noční košile. Zejména v zimě potěší hřejivé pyžamo s vánočními motivy. Vybírat však můžete i z jiných variant.

Balení dárků

Kromě samotného výběru dárku mnohdy přichází starosti s balením dárků. Kreativní balení dárků je sice hezké, ovšem pokud nejste zruční, může jít o velmi náročný úkol. Proto je dobré spolehnout se na jednoduché řešení, kterým jsou dárkové tašky a krabičky. Přidat můžete ozdobnou stuhu a jmenovku. Jde o jednoduchý způsob, jak zabalit spodní prádlo i jiné dárky.

Vánoční atmosféra

Vánoce by rozhodně neměly být pouze o stresování se nad dárky. Vánoční atmosféra může být krásná a klidná. Klíčová je vánoční výzdoba. Trendy je kombinace zelené, červené a zlaté. Pokud hledáte něco méně tradičního, můžete zvolit pastelové barvy. Vánoční výzdoba dětského pokoje či výzdoba ložnice v jemných barvách navodí perfektní atmosféru.

A abyste se naladili na vánoční náladu, neměl by vám chybět adventní kalendář. Ten si můžete sami vytvořit, jde o skvělou příležitost pro vánoční tvoření s dětmi. Mezi jednoduché varianty patří adventní kalendář z ponožek, obálek, či látkových sáčků. Ty stačí zavěsit na provázek a naplnit oblíbenými předměty, ať už jde o sladkosti, hračky, či třeba čaj a kávu.

Vyhněte se vánočnímu shonu a nakupte dárky s předstihem. Nabízí se řada praktických dárků, kterými jistě uděláte radost.